Tvari baldų gamybos milžinė – „Inno Line“

Tvari baldų gamybos milžinė – „Inno Line“

Baldų gamybos milžinė – „Inno Line“
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Naujų pramonės objektų atsiradimas mūsų šalyje jau nebestebina, veikiau tenka stebėtis didėjančiomis pastatų apimtimis ir gamybos užmojais bei sparta: apie 50 000 kv. m – 5 ha ploto baldų gamyklos „Inno Line“ statybos SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos truko 9 mėnesius. Naujasis „Inno Line“ pastatas atitinka A++ energinę klasę ir aukščiausius tvarumo reikalavimus, įdiegtos aplinkai draugiškos technologijos, rūpinamasi darbuotojų gerove.

Tvarūs sprendimai

Milžinišką SBA grupei priklausančią gamyklą sudaro dvi dalys – išraiškingas įstiklintais ir suapvalintais kampais administracinis pastatas, kuriame įrengti darbo kabinetai, posėdžių kambariai, valgyklos salė, ir buitinės patalpos gamyboje dirbantiems žmonėms, prie jo prisišliejęs ir vienaukštis gamybinio pastato tūris. Jo viduje suformuotos dvi pagrindinės funkcinės zonos – gamybos, su robotizuota technologine įranga, ir medžiagų bei paruoštos produkcijos sandėliavimo patalpos. Abiejų pastato dalių stogas turi modernią baltos spalvos dangą, kuri, priešingai nei įprasta bituminė, neleidžia saulei jo perkaitinti. Prie gamyklos įrengta 180 vietų automobilių aikštelė, iš jų 20 vietų numatyta elektromobiliams.

„Inno Line“ pastatas atitinka A++ energinę klasę
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Pagrindinės gamybinio pastato konstrukcijos – gelžbetoninės kolonos ir metalinės santvaros, sienos – daugiasluoksnių plokščių (sumuštinio tipo), viso pastato apvalkalo – išorinių atitvarų šilumos izoliacija atitinka aukščiausiai energinei klasei keliamus reikalavimus.

Gamykla turi savo katilinę, kurioje yra kūrenami gaminant baldus susidarantys žaliavų likučiai. Jie pneumatinėmis linijomis yra transportuojami į katilinę. Vasarą susidarančių gamybos likučių perteklius kaip biokuro žaliava parduodamas kitoms gamybos įmonėms – A++ klasės pastatas nereikalauja didelių kuro sąnaudų.

50 000 kv. m (5 ha) ploto baldų gamykla „Inno Line“
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Karštas vanduo paruošiamas naudojant šilumą, išsiskiriančią iš suspausto oro kompresorių, naudojamų pneumatinėms gaminių gamybos linijoms. Cechai šiltuoju vasaros periodu yra vėsinami vėsintuvais – naudojant vandenį. Garinamu vandeniu yra atvėsinamas karštas lauko oras. Jis leidžiasi į patalpos apačią, o šiltas oras, kuris kyla į viršų, ištraukiamas galingais ventiliatoriais. Administracinis pastatas kondicionuojamas modernia vėdinimo įranga.

Stogo konstrukcija yra sutvirtinta, kad ateityje būtų galima ant jo sumontuoti saulės elektrinę.

Didelės apimties ir statybų tempo iššūkiai

Statybos vyko pandemijos įkarštyje ir karo Ukrainoje metu. SBA bendrovei priklausančios statybų vystymo ir valdymo įmonės „Notus Developers“ laukė dideli iššūkiai, tačiau laikmečio turbulencijos statybų spartos nesumažino. „Precizišku planavimu pavyko pastatyti beveik penkių hektarų ploto pastatą per palyginti trumpą laiką. Bendrovė „Notus Developers“ užsakovo vardu padėjo įsigyti žemės sklypą, organizuoti detaliojo plano rengimą, valdė projektavimo ir statybos darbus. Statybinės medžiagos buvo užsakytos tik patvirtinus projektą ir patikimi tiekimo partneriai juos atgabeno sutartais terminais, o tai padėjo išlaikyti statybų tempą ir sutaupyti laiko“, – sako bendrovės vadovas Giedrius Cvilikas. Pasak vadovo, įmonės komanda organizavo medžiagų tiekimą, derino dokumentus ir derėjosi su partneriais. Visus procesus statybvietėje valdė du „Notus Developers“ projektų vadovai.

„Šis objektas yra vienas iš trijų didžiausių, per metus pastatytų Lietuvoje, todėl iššūkiai buvo nemenki, įvertinus pandemiją ir kiek vėliau prasidėjusį karą, didelį statybų tempą, tačiau tuo procesas ir buvo įdomus“, – sako Vytautas Beniušis, vienas iš šios gamyklos projekto vadovų iš įmonės „Notus Developers“. „Pagrindinėmis medžiagomis, tarp jų ir metalo konstrukcijomis, apsirūpinome anksčiau, todėl paskelbtos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai statybų procesui įtakos nedarė“, – tvirtina jis. Svarbiausia užduotis, projekto vadovo teigimu, buvo per tris mėnesius – iki šaltojo periodo, sumontuoti laikančiąsias konstrukcijas, uždengti stogą ir sudėti langus, kad būtų galima pastato viduje lieti grindis, atlikti elektros instaliacijos, vandentiekio įrengimo darbus, taip pat atvykstančią jautrią temperatūros pokyčiams technologinę įrangą montuoti jau šildomose patalpose. Dėl didžiulio statybų masto ir siekiant suvaldyti rizikas, pastato darbai buvo skaidomi ir jiems atlikti samdyti keliolika rangovų. Projekto vadovams teko prižiūrėti 49 sutartis, kurios visos buvo įvykdytos laiku. Per patį statybų piką objekte dirbo 120 žmonių. „Pastatas buvo statomas nuosekliais etapais – vienoje jo dalyje jau buvo montuojama technologinė, gamybai skirta įranga, o kitoje dalyje – liejamas grindų betonas, montuojami langai, – komentuoja V. Beniušis. – Lygiagrečiai vyko ir projektavimas – techninio projekto detalizavimas, nes projektavimo sparta taip pat buvo didelė. Elektros pajėgumų paskutiniame etape teko skolintis iš kaimyninės gamyklos, kol buvo sumontuota visa reikalinga elektros tiekimo įranga. Laikinomis oro linijomis atsivedėme 1 MW galios, o tai prilygsta 100 individualių namų elektros energijos poreikiui.“

Šiuolaikinius standartus atitinkančios gamybos linijos ir darbo sąlygos

„Pastato statybos darbai, baigti laikantis nustatytų terminų, įgalino visas jėgas skirti įrangos, baldų gamybos linijų, robotizuotų ir automatizuotų sistemų montavimui ir bandomajai gamybai, kad būtų įvykdyti įsipareigojimai jau metų pabaigoje tiekti klientui maksimalų sutartą produkcijos kiekį“, – sako gamyklos „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.

DJI 0095 NEW
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Anot jo, šiuo metu gamykloje kartu su administracija dirba per 600 žmonių. Rūpinantis jų sveikata ir palankiomis darbo sąlygomis, cechuose prie visų darbo vietų yra įrengtos geriamojo vandens stotelės, palaikomas subalansuotas mikroklimatas.

Artimiausiu metu – jau šį rudenį pagal šiuo metu ruošiamą kraštovaizdžio projektą planuojama įrengti aplinką prie gamyklos: poilsio erdvę lauke šalia valgyklos, apsodintą medžiais ir dekoratyviniais daugiamečiais augalais. Iš viso darbuotojams numatytos trys skirtingos poilsio vietos lauke.

Inno line 56

Iškalbingi skaičiai

Statant septynioms futbolo aikštėms prilygstantį gamyklos „Inno Line“ pastatą sunaudota beveik 25 000 t betono – tai yra tiek, kiek sveria Vilniaus televizijos bokštas. Į statybų aikštelę suvežta 2800 t sunkvežimių smėlio, žvyro ir skaldos, 1100 t metalo. Gelžbetonio konstrukcijoms atvežti į objektą reikėjo 250 vilkikų reisų.

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Profesionali UAB „Sanotela“ komanda užtikrino, kad „Inno Line“ pastate būtų įrengtas kokybiškas vandentiekis, nuotekos, sumontuota visa reikiama sanitarinė įranga, kondicionavimas ir lietaus kanalizacija. 12 įmonės „Sanotela“ specialistų sėkmingai įrengė daugiau nei 3 km WAVIN vamzdynų administraciniame pastato korpuse ir daugiau nei 2 km nerūdijančiojo plieno vandentiekio gamykliniame korpuse. Negana to, įmonės komanda užtikrino, kad, prieš įrengiant vandens tinklus, užsakovui ir projektuotojams netektų spręsti sudėtingų vandentiekio ir nuotekų planavimo klausimų – ir projektavimo dalį, ir pačius darbus atliko patys. UAB „Sanotela“ vandentiekio, sanitarinių įrenginių montavimo, nuotekų valymo, šildymo ir jo įrenginių montavimo patirtį kaupia jau daugiau nei 6 metus. Įmonės specialistai dirba prie įvairaus dydžio ir paskirties projektų, teikia kokybiškas paslaugas ir užtikrina, kad jos būtų atliekamos laiku.

SA 2022 N6 portalui
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Didžiausia sėkmė – dirbti su ambicingais projektais

„Inno line“ gamykla
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Šiam projektui vykdyti buvo surinkta kompetentinga komanda, todėl naujoji „Inno Line“ gamykla pastatyta per užsibrėžtą laikotarpį, o rezultatas pateisino lūkesčius – pastatas yra A++ energinės klasės, ypač sandarus ir išsiskiriantis architektūriniais sprendimais. Jis atitinka aukščiausius tvarumo reikalavimus, jame įdiegtos aplinkai draugiškos technologijos, naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai, mažinant CO2 emisiją, todėl ypatingi reikalavimai buvo keliami ir statybų priežiūrai. Įmonės „Pastatų diagnostika ir statyba“ komanda nuo statybos pradžios iki atidavimo eksploatuoti atliko visų statinio statybos darbų techninę priežiūrą, įskaitant bendrus statybinius, vidaus ir lauko inžinerinius, taip pat infrastruktūros darbus.

Per neįtikėtinai trumpą statyboms skirtą laikotarpį šiam pastatui buvo iškelti maksimaliai dideli reikalavimai: kokybei, energiniam naudingumui ir tvarumui. „Pastatų diagnostikos ir statybos“ komanda iššūkių, atsakomybės ir darbo tikrai nestokojo. Įgyvendinant šį projektą, prie pasaulyje vykstančių įvykių – pandemijos ir karo prisidėjo ribotas statyboms skirtas laikas ir terminai, kurių rezervo įmonė neturėjo. Statybų sektoriuje stigo medžiagų, ilgėjo medžiagų tiekimo grandinės, augo infliacija, didėjo žmogiškujų išteklių trūkumas, o tai trumpino darbams skirtą laiką. Todėl įmonės „Pastatų diagnostika ir statyba“ preciziškai vykdomas komandinis darbas, nuo medžiagų užsakymų iki atliktų darbų aktavimo, buvo svarbiausias uždavinys siekiant, kad nenukentėtų kokybė ir energinio naudingumo reikalavimai, o pastatas atitiktų aukščiausius tvarumo tikslus.

Įmonė nuolatos telkia dėmesį į teikiamų paslaugų ir klientų aptarnavimo kokybę, investuoja į darbuotojų mokymus ir įrangą. Bendrovės specialistai turi ne tik kvalifikacijos atestatus, bet ir galybę aukštųjų technologijų prietaisų ir įrangos, kurią pasitelkiant užtikrinama statybų techninės priežiūros kokybė. Įmonėje yra įdiegta integruota kokybės, aplinkosaugos ir DSS vadybos sistema pagal ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 bei ISO 45001:2018 standartus. Laikomasi įmonei taikomų teisinių reikalavimų, telkiamas dėmesys į visų lygmenų darbuotojų tobulėjimą, siekiama, kad kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas už savo darbo kokybę, nuolatos atnaujinamas procesų vertinimo kriterijus siekiant, kad kokybės, aplinkos apsaugos bei darbuotojų saugos ir sveikatos sistema padėtų tobulinti įmonės veiklą. Komandos kvietimas prisijungti vykdant šį projektą – įmonės turimos patirties įvertinimas. Ilgametės žinios ir bendrovės darbuotojų komandos kompetencijos užtikrino sklandų projekto įgyvendinimą, kad pastatas atitiktų tokiems statiniams keliamus reikalavimus ir nuo jų nenukryptų.

„Dalyvaudami šiame projekte dar kartą supratome, kad nieko nėra neįmanomo, svarbu gera idėja, tikslas ir veiksminga profesionali komanda. Didžiausia sėkmė dirbti su ambicingais projektais ir profesionalais“, – sako įmonės vadovas Gediminas Butkus.

pastatu diagnostika ir statyba
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Inno line gamykla

„Inno line“ pastate betonines pramonines grindis įrengė UAB „Betongrindis“. Įmonės komanda atliko grindų armavimo, hidroizoliacijos paklojimo, betonavimo, glaistymo darbus, visa ko reikėjo kokybiškam pramoninių grindų įrengimui. Tokios grindys atsparios didelėms mechaninėms ir dinaminėms apkrovoms, pasižymi ypač geromis eksploatavimo savybėmis, atitinka tokius aukštus reikalavimus kaip atsparumas mechaniniam ir fiziniam poveikiui, standumas, sanitariniai higieniniai ir ekonominiai principai. Pramoninių grindų įrengimas yra itin atsakingas darbas. Įmonės „Betongrindis“ specialistai įrengia itin kokybiškas betonines grindis įvairiuose pramoniniuose, visuomeniniuose, administraciniuose, gamybinės ir kitos paskirties objektuose.

betongrindis
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

plieno vizija

Metalinius vidaus laiptus „Inno Line“ su stiklo turėklais ir „G“ logotipą ties įėjimu gamino ilgametę darbo patirtį turinčių specialistų komanda – MB „Plieno vizija“. Tiek laiptų konstrukcijų, tiek įėjimo logotipo gamybos brėžinius ir įrengimo sprendinius įmonės specialistai paruošė patys, pagal užsakovų pateiktas vizualizacijas. MB „Plieno vizija“ bendradarbiauja su statybos paslaugas teikiančiomis įmonėmis, priima ir sėkmingai įgyvendina užsakymus tiek iš juridinių, tiek iš fizinių asmenų. Įmonės specializacija – įvairių metalo konstrukcijų projektavimas, gamyba, montavimas, dažymo ir metalo pjaustymo paslaugos, prekyba juodaisiais metalais.

PV logo1 1
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Nematomas, tačiau milžiniškas darbas – pastato elektrifikacija

DJI 0086 NEW

Nemažą darbą baldų gamybos įmonėje „Inno Line“ nuveikė uostamiesčio įmonės „Elektrifikacijos paslaugos“ komanda. Jų darbai, ruošiantis šioje maždaug 55 tūkst. kv. m baldų gamykloje įdiegti elektrotechninius ir inžinerinius sprendimus, prasidėjo kur kas anksčiau, nei su užsakovais pasirašyta darbų atlikimo sutartis.

„Visų pirma mums teko nemažai padirbėti, konsultuojant projekto užsakovus ir atliekant projekto optimizavimo darbus. Darbų sutartį pasirašėme dar maždaug po pusmečio – praėjusių metų birželio pabaigoje ir pagaliau galėjome startuoti su darbams reikalingų medžiagų užsakymu“, – pasakojo bendrovės direktorius Aivaras Pranauskas.

Būtent medžiagų tiekimo trukdžiai, anot pašnekovo, buvo vienas didžiausių iššūkių, įgyvendinant šios modernios baldų gamyklos elektrifikaciją.

Bendrovės vadovo teigimu, pirmojoje projekto stadijoje gamykloje buvo atliekami apšvietimo montavimo darbai. Antrosios projekto stadijos metu greta iki tol vykdytų darbų įmonės „Elektrifikacijos paslaugos“ darbuotojams teko į elektros tiekimą po truputį pajungti į objektą etapais vežamą gamybos įrangą, o tai pareikalavo nemažų žmogiškųjų išteklių.

Nepaisant to, pasak A. Pranausko, su visais iššūkiais įmonė susidorojo sklandžiai ir šiuo metu atlikta jau 99 proc. projekto darbų.

„Inno Line“ baldų gamykloje „Elektrifikacijos paslaugos“ įrengė elektros skirstyklą, paklojo apie 70 km elektros kabelio, sumontavo apie 10 km kabelinių kopėčių ir įvairių kitokių konstrukcijų, įrengė per 2500 įvairių apšvietimo elementų ir 53 elektros paskirstymo spintas. Skirtingais projekto laikotarpiais „Inno Line“ gamykloje darbavosi nuo 20 iki 30 įmonės darbuotojų.

elektrifikacijos paslaugos logo 3
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Saugaus ir spartaus gamyklos darbo sprendimai

MicrosoftTeams image 8NEW

Saugaus ir spartaus gamyklos darbo sprendimai

Didelėse gamyklose darbo procesai vyksta ne tik robotizuotose linijose, bet ir šalia jų. Čia, kaip ir keliuose, susikerta pėsčiųjų darbuotojų ir krovos transporto srautai. Lietuvos įmonės „Corda“ pagrindinė veikla – specifinių darbo aplinkos sąlygų palaikymo, darbų saugos, nenutrūkstamų įmonės veikimo procesų užtikrinimo sprendimai pramonės, prekybos, logistikos, žemės ūkio bendrovėms. Įmonė gamykloje „Inno Line“ įrengė apsauginius atitvarus krautuvų ir pėsčiųjų srautams valdyti bei greitaeigius vartus, taip pat vilkikų ratų blokatorius.

Apsauginiai barjerai

Siekdama išvengti nelaimingų įvykių darbe – pėsčiųjų darbuotojų ir elektrinių krautuvų susidūrimų, transporto ir krovinių apgadinimo, įmonė pasiūlė gamyklai apsauginius, smūgį absorbuojančius ir amortizuojančius atitvarus, pagamintus iš specialios sudėties plastiko. Dėl savo modulinės konstrukcijos atitvarai susidūrimo metu kilusias apkrovas sugeria ir sušvelnina. Tad smūgis neperduodamas į grindis ir jos išsaugomos nepažeistos, o atitvarai grįžta į pradinę padėtį. Šių apsaugų konstrukcija yra modulinė – jeigu sugadinama kuri nors jos dalis, nereikia keisti visos, o tik pažeistą elementą. Gamykloje „Inno Line“ įrengta konstrukcija yra apie 400 m ilgio. Praėjimams per krautuvų kelią sumontuoti saugūs varteliai, kurie neatidiems pėstiesiems neleidžia netikėtai išeiti į krautuvų zoną. O tam, kad būtų sureguliuotas eismas, būtų perspėjama, kad atvažiuoja krautuvas, ar krautuvams neleidžiama važiuoti, kai pėstieji yra krautuvų zonoje, yra sumontuoti šviesoforai ir vartelių užraktai, kurie valdomi įmonės „Corda“ sukurtu valdikliu ir išmaniaisiais jutikliais. Šie stebi numatytą zoną ir, jei ten yra pėsčiųjų, krautuvai nėra įleidžiami, arba atvirkščiai. Esant krautuvui pėsčiųjų perėjimo zonoje, varteliai užrakinami ir pėstieji neturi galimybės laisvai patekti į krautuvų taką.

Tvarus ir saugus pasirinkimas

Plastikiniai atitvarai ir borteliai pasirinkti ir dėl danų gamintojo tvarumo politikos. Jie yra 100 proc. perdirbami, perdirbtas plastikas virsta naujais gaminiais. Kitas, ne mažiau svarbus motyvas rinktis plastiko gaminius buvo jų lankstumas ir amortizacinės galimybės – nereikia tvarkyti pažeistų grindų, nereikia daug laiko reikalaujančios priežiūros, kadangi plastikas nerūdija ir paviršius nesugadinamas, po kontaktų su krautuvais jų nereikia dažyti. Pažeistus atitvaro elementus galima keisti nekeičiant viso atitvaro, tai padaryti ypač greita ir lengva. Pavyzdžiui, jei turime plieninius atitvarus ir apsaugas, tai po kiekvieno incidento reikia juos demontuoti ir remontuoti naudojant terminį apdirbimą, paskui perdažyti, todėl į aplinką išleidžiama daug kenksmingų medžiagų ir toks darbas yra imlus laikui. Dėl šių priežasčių ilgojoje perspektyvoje sutaupoma labai daug brangaus laiko ir lėšų.

Greitaeigiai vartai ir krovininio transporto ratų blokatoriai

Sumontuoti 18 m2 ploto greitaeigiai išoriniai vartai, pasikeliantys 1,2 m/s greičiu. Jie skirti energijai taupyti, šilto ir šalto oro srautui valdyti, taip pat siekiant išvengti nemalonių skersvėjų ir užtikrinti, kad pastate nebus prarandama šiluma šaltuoju periodu. Tokių vartų naudojimas kartu su sekcijiniais vartais išpildo charakteristikas, kurias apibrėžia griežti A++ klasės pastatams keliami reikalavimai, saugant darbuotojus ir taupant energijos išteklius. Vartai naudojami kiekvieną dieną, pro juos įvežami gamyklos kroviniai, išgabenama produkcija. Vartai atsidaro, kai juos fiksuoja judesio radarai arba gavus signalą iš distancinio valdymo pultelio. Transportui pravažiavus, vartai po duoto laiko uždaromi ir yra paruošti naujam ciklui.

Įmonė sumontavo ir ratų blokatorius, kad privažiavęs prie rampos krovininis transportas saugiai galėtų iškrauti ar pasiimti prekes. Ratų blokatoriai užfiksuoja sunkųjį transportą, neleisdami jam pajudėti iš vietos, kol nepabaigti krovos darbai. Taip išvengiama netikėtumų, kurių dar vis pasitaiko logistikos centruose ir gamyklose, jeigu vairuotojas pamiršta įjungti rankinį stabdį ar per neatidumą bando nuvažiuoti, kol krova tebevyksta.

Pavyko išlaikyti tempą

Kaip teigia įmonės vadovas Darius Gedvilas, gamyklos statybų tempas buvo toks didelis, kad vystytojams buvo svarbu užsitikrinti savalaikį komplektuojamųjų dalių tiekimą, todėl „Corda“ buvo pasirinkta kaip patikima partnerė, atstovaujanti kokybišką įrangą siūlančiam danų gamintojui „Dancop“.

Pagrindiniai iššūkiai buvo prisiderinti prie didelio statybų tempo, kai vienu metu ir statoma, ir projektuojama, todėl statybų eigoje šiek tiek keitėsi įrangai numatyti parametrai. Tačiau iškilę klausimai dėl profesionalaus projekto valdymo ir sinchronizuoto visų statybos grandžių darbo buvo sprendžiami greitai ir didesnių problemų nesukėlė. Kadangi atitvarų sistema buvo modulinė, ją nesunku buvo surinkti, panašiai kaip lego kaladėles, pagal pasikeitusią funkcinę schemą.

Pasaulyje tvyrant medžiagų tiekimo grandžių nestabilumui, pavyko per itin trumpą laiką pagaminti, pristatyti ir sumontuoti visą reikiamą įrangą.

logo
[/su_note]

‎‎[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Inno line 57

Įmonė „Jūrės medis” pagamino medinę fasado apdailą prie pagrindinio „Inno line” įėjimo.

jures medis logo
[/su_note] [prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]
Temos: Baldų gamybos įmonė, Gamybos inovacijų slėnis, Inno line gamykla, SBA industrinių inovacijų slėnis, Tvari statyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai