Dažniau besilankantieji Birštono mieste tikrai pastebėjo didelį tuščią sklypą prie pat įvažiavimo į šį kurortą. Birštono savivaldybė nekart ieškojo galimų sprendimų, leisiančių šią erdvę pritaikyti miesto reikmėms. Viena pagrindinių idėjų – IT technologijų biurų komplekso su apgyvendinimo paslaugomis statyba. Šiam statiniui planuojama suteikti simbolinį „Birštono vartų“ pavadinimą.
Jau ne vienerius metus Birštono savivaldybė bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultetu, todėl parengti ir pristatyti „Birštono vartų“ idėją buvo pasiūlyta trečio kurso architektūrinio projektavimo modulio studentams. Galimybė pasidalyti savo idėjomis buvo suteikta ne tik nuolatiniams studentams, bet ir „Erasmus+“ programos dalyviams. Darbus peržiūrai pateikė daugiau nei 20 studentų.
Pasak modulio koordinatoriaus architekto Vytauto Baltaus, ypač svarbu, jog studentai mokėtų kurti realų objektą realioje aplinkoje, gebėtų įsigilinti į konkrečią situaciją bei užduoties kontekstą. „Birštono vartų“ projektas studentams leido ne tik pritaikyti turimas žinias praktikoje, bet ir skatino kūrybiškumą. Projekte nebuvo daug apribojimų, todėl visi galėjo laisvai išreikšti savo idėjas.
Studentus, kūrusius „Birštono vartų“ projektą, nuolatos konsultavo architektai Gintaras Prikockis, Dalius Šarakauskas ir Tadas Žebrauskas. Po beveik keturis mėnesius trukusio darbo, sausio mėnesį, vyko galutinė darbų peržiūra. Studentų idėjas vertino Birštono miesto vyriausias architektas Mantas Michaliunjo ir buvęs Kauno rajono vyr. architektas Marius Torrau.
„Komisija ne tik įvertino pateiktus darbus, bet ir skatino studentus nuolatos galvoti apie kuriamų miestų veidą ir įtaką, kurią pastatai gali padaryti visam miesto įvaizdžiui“ – pasakojo V. Baltus.
Didžioji dalis studentų darbų eksponuojami Birštono miesto savivaldybėje, o vasario pabaigoje arba kovo pradžioje vyks geriausių darbų pristatymas Birštono gyventojams, savivaldybės atstovams bei miesto svečiams. Tikima, jog studentų vizijos nepraslys ir pro potencialių investuotojų akis, leis detaliau susipažinti su vietos galimybių studija, o geriausia idėja ateityje bus realiai įgyvendinta.
Tai ne pirmas kartas, kai Statybos ir architektūros fakulteto studentai prisideda prie Birštono miesto veido kūrimo. Prieš kelerius metus studentai su kolegomis iš Vokietijos ir Suomijos dalyvavo tarptautinėse dirbtuvėse „Baltic Sea Workshop“, kurių metu pristatė idėjas, susijusias su Nemuno pakrantės tvarkos užtikrinimu. Dar anksčiau KTU magistrantūros studentai turėjo galimybę prisidėti prie apleistų Birštono pastatų renovacijos įgyvendinimo.