Senamiesčio bendruomenė priminė šiai ypač svarbiai sostinės teritorijai aktualią grafičių problemą – jais išmarginti kone šimtas istorinių statinių, o daugumos jų autorių liežuvis neapsiverstų pavadinti menininkais, tik – chuliganais. Iniciatorių teigimu, istoriniai pastatai išliko šimtus metų – atlaikė karus, bombas ir okupacijas, taigi, juos būtina saugoti.
Grafitininkų terlionės nuo sienų valomos specialiais chemikalais ir vandens srove, po to sienos dar ir dažomos. Šaltuoju periodu grafičiai apskritai nevalomi. Nuvalyti vieną kvadratinį metrą sienas bjaurojančių užrašų ar piešinių kainuoja keliolika eurų, tad žala skaičiuojama tūkstančiais.
Visuomeninė iniciatyva „#pagarba“ kviečia jaunimą ir piliečius prisijungti prie Vilniaus Senamiesčio gražinimo. 2017 metai tebūnie metai, kuomet grafičiai bus pašalinti nuo Senamiesčio pastatų ir tvorų, linki iniciatyvos iniciatoriai.
Visuomeninę iniciatyvą „#pagarba“ organizuoja jaunimo asociacija „LTCampus“ kartu su Senamiesčio bendruomene.
Organizatoriai kviečia prisijungti ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūrą (VSAA) bei tapti šio projekto koordinatoriais: įtraukti Vilniaus mokyklas, universitetus ir gyventojus. Supažindinti jaunimą su Senamiesčio architektūra ir jos išsaugojimo svarba. Paskatinti savanorišką dalyvavimą visuomeninėje iniciatyvoje „#pagarba“ – nuvalant grafičius nuo Senamiesčio pastatų fasadų (bendradarbiaujant su pastatų savininkais, grafičių valymo specialistais, mokslo įstaigų vadovais ir Vilniaus miesto savivaldybe).
Primename, kad 1994 metais Vilniaus miesto istorinis centras buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pasaulio paveldo objektams taikomą „autentiškumo testą“ Vilnius išlaikė, pateikdamas radialinį miesto planą bei 324 gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo ir XIX a. architektūros pastatus su išsaugota istorine aplinka.