7 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie kaimišką interjerą

7 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie kaimišką interjerą

13

Kaimiškas interjeras pasižymi tvirtumu ir leidžia atsiskleisti natūraliam grožiui. Daugiausia dėmesio yra skiriama atpalaiduojančiai atmosferai sukurti, pabrėžiant medžio, akmens, lapų ir kitų organinių elementų naudojimą. Užuot rūpinęsis tobulomis linijomis, kaimiškas interjeras leidžia išryškėti kiekvieno elemento charakteriui. Tad kokius svarbiausius dalykus yra būtina žinoti apie šį stilių?

Itin platus terminas

Kaimiško interjero terminas, angl. rustic, yra gana platus, į jį gali patekti daug skirtingų dizaino stilių. Pačia pagrindine apibrėžtimi kaimišku stiliumi apibūdinamas natūralus, grubus, senovinis ir kasdieniškas dizainas. Taip atsiranda daugybė stilių, kurių kiekvienas smarkiai skiriasi vienas nuo kito, ir kurie vis dėlto gali būti laikomi kaimiški. Kai kurie iš jų gali vaizduoti Toskanos, pakrantės, kotedžų arba sodybų interjerus.

Kaimiško stiliaus aksesuarai

Pradėkime nuo tradicinių baldų ir paprastų aksesuarų, kurie suteikia rankų darbo įspūdį, pavyzdžiui, senovinio stiliaus pakabinami šviestuvai, raižytos baldų detalės ir botanikos menas. Taip pat yra derinami dekoratyviniai elementai, kurie primena kaimo, pastoralinius ir kraštovaizdžio reginius: nespalvotos gyvūnų ir peizažų nuotraukos, austos sienų dekoracijos, vesterno tematikos meno kūriniai.

Natūralios medžiagos

Kaimiškas dizainas – tai iš žemės atkeliavusios medžiagos. Natūrali, neapdirbta mediena, sunkus akmuo ir tikros plytos – tai įprasti kaimiško dekoro elementai. Kurdami kaimiškus namus, rinkitės tikrą medieną, o ne dirbtinę. Svarbiausia kaimiškam stiliui yra medžiagų derinys, kuris dažnai varijuoja nuo neapdailinto medžio iki metalų ir natūralių tekstūrų, pavyzdžiui, odos ir džiuto. Tiesa, kalbant apie metalus, geriau yra vengti blizgesio ir spindesio. Vietoj to, rinkdamiesi šviestuvus ir aparatūrą, įsigykite neblizgius metalus.

Kalbant apie tekstilę, namuose rasite daug džiuto, drobės ir audeklo kilimų bei akcentų. Miegamajame apsvarstykite patalynę iš lino arba organinės medvilnės, neutralių spalvų, kuri nėra per daug dažyta ar dirbtinė. Nebijokite rinktis šiek tiek apvytusių ar aptrintų detalių – kaimiškas dekoras retai kada būna tobulas. Atvirkščiai, jis klesti dėl savo netobulumo.

Žemiškų tonų paletė

Visi minėti elementai dažnai maišomi su jaukia šiltų tonų, žemiškų neutralių ir kontrastingų juodų bei baltų tonų palete. Rudos, pilkos, žalios ir raudonos spalvos gali suteikti erdvei daugiau jaukumo. Stenkitės, kad spalvų paletė būtų vienspalvė ir prislopinta, o įkvėpimo semkitės natūraliose lygumose ar miške. Visa tai sudarys stebėtinai švarią, ramią ir nepaprastai patrauklią erdvę.

Kaimiško stiliaus virtuvė

Kartais labai moderniose kaimiškose virtuvėse naudojama tamsių spalvų paletė. Jei tamsias spalvas derinsite su šviesiais atspalviais ir pridėsite prie jų tinkamą apšvietimą, galite pasiekti įdomų rezultatą. Tačiau paprastai kaimiškos virtuvės įranga (kriauklės, plautuvės, maišytuvai ir kt.) yra siejama su šiomis spalvomis:

  • Balta;
  • Smėlio;
  • dramblio kaulo;
  • šviesiai pilka;
  • mėlyna.

Kitas klausimas – kokios dar medžiagos, be medžio, yra naudojamos kaimiškose virtuvėse? Štai keletas pavyzdžių:

  • Keraminės plytelės;
  • dekoratyvinis akmuo;
  • plytos;
  • raštuoti tapetai.

Ir, kaip jau minėta, yra svarbu vengti blizgesio. Besirinkdami virtuvės įrangą, itin atidžiai apžiūrėkite vandens maišytuvų medžiagas. Šie prietaisai yra gaminami iš nerūdijančio plieno ar žalvario, o paviršius dažniausiai būna nerūdijančio plieno arba chromuotas. Rinkoje taip pat galima rasti spalvotų prietaisų – granito imitacijos arba dažytų. Nerūdijančio plieno profesionalūs gaminiai yra ženkliai praktiškesni ir reikalauja mažiau priežiūros nei chromuoti.

Grindys: medis ar raudonos plytos?

Ant grindų išklotos medinės lentos suteiks jūsų namams tvirtą kaimišką išvaizdą. Be to, medinės dailylentės puikiai tinka ne tik grindims, bet ir stalviršiams.

Nuostabiai atrodys ir raudonos grindų plytelės, ypač tinkančios virtuvėje. Jei yra galimybė, tokias grindis galite derinti su medinėmis spintelėmis ir sijomis. Kitu atveju tinkamą išvaizdą suteiks keletas medinių lentynų.

Modernus kaimiškas stilius

Kaimišką stilių lengvai galima truputį sumoderninti, naudojant šias detales:

  • Sienų apdaila. Gali būti naudojamos medžio, akmens arba dažyto tinko dailylentės. Drėgnose patalpose gali būti naudojamos medieną primenančios plytelės arba sendintos geležies imitacija.
  • Lubų apdaila. Virš galvos turėtų būti medinės sijos. Tačiau tinka ir standartinės lygios lubos, nudažytos baltais arba tamsiai pilkais atspalviais.
  • Grindų danga. Dažniausiai naudojama mediena – ji gali būti šiurkšti ir natūrali arba apdorota ir blizgi. Sveikintinas ir pintas kilimas, taip pat keraminės plytelės, imituojančios medžio spalvą ar tekstūrą, sendintas akmuo, surūdiję paviršiai.
  • Baldai. Interjerai dažniausiai apstatomi moderniais paprasto dizaino modeliais. Baldų spalva gali priminti seno medžio ar mūro toną.
  • Langai ir durys. Akivaizdu, kad PVC langų ir durų naudojimas atrodys kaip iš stiliaus išsiskiriantis akcentas. Aksesuarai ir durų rėmai turi būti iš medinių medžiagų. Dideli langai užtikrina gerą saulės šviesos skverbimąsi į patalpą, o tai labai svarbu renkantis kaimišką stilių. Kalbant apie užuolaidas, jos gali būti vilnonės arba lininės ir santūrių spalvų. Užuolaidų spalvų paletė turėtų harmoningai derėti prie viso interjero tono.
  • Židinys. Tai yra būtina kaimiško stiliaus namų dekoro sąlyga. Leidžiamas tiek natūralus, tiek elektrinis židinys. Židiniui labiausiai tinka natūralaus akmens karkasas. 
x
Temos: Dizainas, Interjeras, Interjero sprendimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai