Griežtės reikalavimai individualiam nuotekų valymui

Griežtės reikalavimai individualiam nuotekų valymui

nuotekų valyklos
SA archyvo nuotr.

Dėl taršos azoto ir fosforo junginiais prastėja tiek šalies vidaus vandenų, tiek Baltijos jūros būklė, didėja jų eutrofikacija. Šiai taršai mažinti skiriamos Nuotekų tvarkymo reglamento pataisos, kurias rengia Aplinkos ministerija.

Pataisomis numatoma padidinti reikalavimus individualiam nuotekų valymui. Aplinkos ministerijos duomenimis, nuotekas individualiuose įrenginiuose tvarko 26 proc. šalies gyventojų.

„Bus nustatyta, kad individualiam namui skirti nuotekų valymo įrenginiai turi šalinti ne tik organinius teršalus, kaip ligi šiol, bet ir azoto bei fosforo junginius. Šių junginių šalinimas mažuosiuose valymo įrenginiuose padės gerinti šalies vandenų būklę, aplinkos kokybę“, – sako aplinkos viceministras Dalius Krinickas.

Patikslintas Nuotekų tvarkymo reglamentas turėtų įsigalioti 2019 m. lapkričio 1 d. Naujiems reikalavimams užtikrinti iki šios datos įrengtiems individualiems valymo įrenginiams, valantiems iki 5 kubinių metrų nuotekų per dieną, planuojama taikyti pereinamąjį dešimties metų laikotarpį – iki 2029 m. gruodžio 31 d.

Pažymėtina, kad mažieji nuotekų valymo įrenginiai laikytini statybos produktais, kurie prieš pateikiant juos į rinką turi būti išbandomi notifikuotose laboratorijose. Patikrinti ir paženklinti įrenginiai gali būti platinami visoje Europos Sąjungoje, nesvarbu, kurios šalies notifikuota laboratorija juos išbandė ir išdavė bandymų protokolus. Tai vienas iš esminių reikalavimų, kuriuos turi įgyvendinti gamintojai, norėdami parengti ir pateikti įrenginio eksploatacinių savybių deklaraciją, paženklinti jį CE ženklu.

Aplinkos ministerija rekomenduoja gyventojams, kurie jau įsirengė ar planuoja įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius, atkreipti dėmesį, kad perkamas įrenginys būtų paženklintas CE ženklu ir kad jo gamintojas ar platintojas pateiktų eksploatacinių savybių deklaraciją. Nuotekų valymo įrenginių tiekimą rinkai kontroliuoja Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

AM inf.

Temos: Aplinkos ministerija, Nuotekų tvarkymo reglamentas, Nuotekų valymo įrenginiai

3 komentarai. Leave new

  • sveiki visi, geras straipsniuks

  • Anonimas
    2020-08-04 13:46

    Kol kaimynas nepasistate feliksnavio tol naudodavome vandenį iš šulinio ,po kelių metų po patikrinimo laboratorijoje vanduo tapo užterštas ,pavojingas sveikatai….nesuprantu kaip gali leisti naudoti šiuos įrenginius kai 6 arų sklypai vienas prie kito taip arti…verslas maximom ir norfom kai turi pirkti geriamąjį vandenį…

  • Straipsnelį būtų galima pabaigti informacija, kiek milijonų ES finansavimo jau išleista centralizuotiems nuotekų tinklams atvesti į ind. namų kvartalus. O jei dar pridėti nuotrauką ar planelį, kur tie tinklai pakloti…. išvis būtų galima dešimtuką rašyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai