Top Baneris

Žvilgsnis į save 2022 (3)

2022 spalio 18 d.
o 18
Pasidalykite straipsniu

Konkursas „Žvilgsnis į save” – renginys, nuo 2003 m organizuojamas Lietuvos architektų sąjungos, skirtas Lietuvos architektams ir visuomenei. Tai virtuali paroda, kurioje eksponuojami architektūriniai, urbanistiniai objektai. Architektūros profesionalai ir prijaučiantys jau įprato laukti konkurso rezulatų ir sužinoti, kokie 5 projektai buvo sėkmingiausi per pastaruosius du metus. Penkiems paskelbtiems konkurso nugalėtojams yra įteikiamas simbolinis apdovanojimas – 1/5 dvijėtinio metalinio profilio „1/5 metras”.

„Žvilgsnis į save“ – tai analogų neturintis konkursas, propaguojantis architektų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį. Naujausius Lietuvos architektų darbus vertina tarptautinė žiuri, aplankanti pasirinktus objektus visoje Lietuvoje.

Kviečiame trumpai apžvelgti, kokie objektai šiais metais patraukė žiuri komisijos narių dėmesį.


Vilniaus Pilaitės Gimnazija

A.Baldišiūtė, A.Neniškis, G.T.Gylytė, S.Grincevičiūtė, K.Žiliukas, A.Lenktys, S.Buoželytė, K.Grigaitis, G.Nevulytė, R.Žvirblytė, V.Stasiūnas,J.Paičius, M.Kauzonas 

studija DO ARCHITECTS

Tolminkiemio g. 2D, Vilnius

Vilniaus Pilaitės gimnazija projektuojama vakarinėje Vilniaus dalyje esančiame mikrorajone. Gimnazijos sklypas tęsia visuomeninės paskirties pastatų ašį, kertančią rajono centrą. Mokyklos tūris, projektuojamas prie gatvės, sustiprina perimetrinį gatvės užstatymą. Kompaktišką pastato tūrį sudaro bendrųjų erdvių – amfiteatro ir sporto salės – branduolys ir perimetru jį juosiantis klasių žiedas. Aplink amfiteatrą kuriama daugiafunkcinė erdvė, kurioje mokyklos bendruomenė susitinka, bendrauja, valgo ir dirba. Šerdyje visada verda veiksmas ir iš vieno taško galima apžvelgti daugybę veiklų.

BOKŠTO SKVERAS (BOKŠTO SQUARE)

A.Gvildys, S. Lapienytė, I Revuckaitė – studija ARCHINOVA, C. Seilern, L. Monteiro, P. Jurevičius 

STUDIO SEILERN ARCHITECTS

Bokšto g. 6, Vilnius

Pastaraisiais dešimtmečiais buvęs apleistas Vilniaus senamiestyje šimtmečius veikusios, seniausios miesto ligoninės (špitolės) komplekstas konvertuotas ir prikeltas naujam gyvenimui. Parengta tvarkybos bei pritaikymo koncepcija suteikė galimybę maksimaliai išsaugoti pastatų vertingąsias savybes ir leisti sukurti veikiantį šiuolaikišką ir funkcionalų objektą. Kompleksas tapo daugiafunkcis: čia savo vietą rado administracinės ir gyvenamosios patalpos, restoranas, SPA su 25m baseinu bei pirčių kompleksu požeminėje dalyje bei požeminis parkingas.

Viešoji erdvė - Nemuno 7

Sigita Kundrotaitė Savickė, Rasa Povilionienė, Ūla Marija Bujauskaitė

Kauno raj. Zapyškis

Tai originalus žemkasės, naudotos upės vagai Nemune gilinti, pavadinimas. Zapyškyje stovintis laivas nebegali būti naudojamas pagal tiesioginę paskirtį dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos. Tikslas – panaudoti žemkasę kaip eksponatą ir tuo pačiu erdvę naujai funkcijai. Taip gimė kultūros laivas. „Nemuno 7“ įkurtas tarpdisciplininis menų centras, kuriame įsikūrė parodos, parkas ant vandens, menininkų rezidencijos ir kitos kultūrinės veiklos. Laivo denis apželdintas įvairių rūšių augalais. Jų integravimas buvo viena esminių laivo konversijos detalių.               

Multifunkcinė renginių ir koncertų salė Zaraso ežero saloje

Šarūnas Kiaunė, Asta Kiaunienė, Vytis Obolevičius, Ugnė Valatkevičiūtė – ŠARŪNO KIAUNĖS PROJEKTAVIMO STUDIJA, konstruktorius Mindaugas Kasiulevičius – UAB SMAILUSIS SKLIAUTAS.

Šiltnamių g. 6, Pagiriai, Vilniaus r. sav.

Vilniaus rajono savivaldybė kartu su DO ARCHITECTS rodo pavyzdį, koks turėtų būti valstybinis darželis – Pagiriuose atidarytas atnaujintas darželis „Pelėdžiukas“. Naująjį medinį darželio priestatą sudaro 4-ių lopšelio ir 2-ų darželio grupių korpusai, sujungti su senąją dalimi bendromis erdvėmis ir vidiniu kiemeliu. Į kiemelį patenkama tik įėjus į darželį: jame susitinka tėvai, vaikai, mokytojai, buriasi bendruomenė, čia vyksta kasdieniniai žaidimai, darželio renginiai. Projekte svarbiausia – architektūra skirta vaikui, jo natūraliai socializacija, smalsumo ugdymui ir bendruomenės jausmui.              

Vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“ rekonstrukcija

G.T.Gylytė, S.Grincevičiūtė, A.Baldišiūtė, A.Neniškis, I.Uogintas, V.Babij, J.Jauniškytė, J.Paičius, D.Baltrūnas, K.Čiplytė –

studija DO ARCHITECTS

Salos g. 8, Zarasai

Dar vienas Zaraso salos rekreacinio komplekso statinys – multifunkcinės paskirties erdvė įkomponuota į esamą salos reljefą. Kamerinė erdvė, skirta įvairiems renginiams ir koncertams, eksterjeru įsilieja į unikalų gamtinį kraštovaizdį, interjeru atsiveria į ežero įlanką.


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • genys

   2022-10-19, 8:34  

   tai kad čia jau sena naujiena

  • Be pykčio

   2022-10-18, 15:58  

   Bokšto skveras – elegancija, profesionalumas.

  • nuomonė

   2022-10-18, 15:33  

   Bokšto skveras ir požeminė salė Zaraso saloje yra išties aukšto architektūrinio lygio objektai .

  Rekomenduojami video