Top Baneris

Zarasai rengiasi naujam startui

2015 sausio 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Parengti reikiamus planavimo dokumentus, sutvarkyti viešąją infrastruktūrą, įgyvendinti investicinius projektus, finansuojamus įvairių fondų – tai pagrindiniai Zarasų rajono savivaldybės tikslai siekiant paspartinti investicijų pritraukimą. Nemažai darbų jau padaryta, tačiau neabejojama, kad ateityje jų laukia dar daugiau.

Pagrindinis prioritetas – turizmui

Zarasų rajono meras Arvydas Steponavičius sakė, kad šiuo metu rengiami strateginiai rajono plėtros planai, kurie yra labai svarbūs numatant tolesnes plėtros gaires.

„Ateities strategijas rengiame tardamiesi su įvairiomis visuomenės grupėmis. Išklausę ir verslo, ir švietimo, ir kitų sričių atstovus susidėliojame prioritetus. Mūsų kraštas nėra pramoninis, jis daugiau rekreacinis, todėl pagrindiniai uždaviniai siejami su turizmo sektoriumi. Zarasų rajoną kasmet aplanko didelis skaičius žmonių iš kitų šalies vietovių ir užsienio, todėl norime didinti krašto patrauklumą, sudaryti atvykstantiems svečiams kuo geresnes sąlygas. Skatindami turizmą kartu sieksime didinti žmonių užimtumą, verslo ir kaimo plėtrą“, – kalbėjo meras
A. Steponavičius.

Kiti svarbiausi Zarasų rajono savivaldybės tikslai rengiant strateginį planą – užtikrinti švietimo visiems prieinamumą ir kokybę, mažinti socialinę atskirtį ir ugdyti bendruomenės sveikatą, formuoti šiuolaikinę gyventojų kultūrą ir saugoti kultūrinį identitetą, plėtoti inžinerinę bei susisiekimo infrastruktūrą, užtikrinti ekologišką aplinką, išsaugoti natūralią gamtą, taip pat didinti rajono savivaldybės administracijos valdymo kokybę.

Galimybių turi nemažai

Meras A. Steponavičius pasidžiaugė, kad pavyko neblogai pasinaudoti 2007–2013 metais teikta Europos Sąjungos (ES) fondų parama, kuri leido įgyvendinti ne vieną reikšmingą projektą.

„Tų projektų nauda tikrai didelė. Viena yra kviesti investuotojų į apleistą kraštą, kuriame nėra sutvarkytos infrastruktūros, ir visai kas kita parodyti jiems ją tinkamai atnaujintą. Manau, pasinaudojant ES struktūrinių fondų parama ateityje bus galima intensyviau modernizuoti rajono susisiekimo, komunalinio ūkio, aplinkos apsaugos, rekreacinę infrastruktūrą“, – sakė meras.

Vienas svarbesnių klausimų, kurį Zarasų rajono vadovai sprendžia jau dabar – tai miesto aplinkkelio tiesimas. A. Steponavičiaus teigimu, prieš kurį laiką buvo padaryta klaida – nusileidus vienos nedidelės gyvenvietės keliolikos žmonių pageidavimams, tūkstančiai Zarasų gyventojų buvo palikti kęsti pravažiuojančių sunkiasvorių automobilių keliamą triukšmą ir išmetamas dujas.

„Buvo parengtas projektas, tačiau jį nuspręsta koreguoti, nes jam paprieštaravo keliolika žmonių. Vėliau užklupo krizė, projekto koregavimas įstrigo, ir aplinkkelio klausimas buvo atidėtas į šalį. Dabar sprendžiama žemės sklypų išpirkimo iš gyventojų problema, tad reikia tikėtis, kad aplinkkelio statybos darbai bus pradėti maždaug po dvejų metų“, – pasakojo A. Steponavičius.

Atsiklausia žmonių nuomonės

Savivaldybes, įtrauktas į tikslinių teritorijų grupę, netrukus turėtų pasiekti rajonų centrų plėtrai skirtos lėšos. Zarasų rajono meras teigė, kad šiuo metu kalbamasi su gyventojais, klausinėjama, kokie darbai jiems atrodytų svarbiausi. Norima, kad skirti pinigai būtų panaudoti tikslingai, patenkinant ir žmonių poreikius.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video