Top Baneris

Žada paprastesnį teritorijų planavimo sąlygų pratęsimo procesą

2017 lapkričio 9 d.
teritorijų planavimo įstatymo
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija pranešė, jog patikslinus Teritorijų planavimo sąlygų išdavimo tvarkos aprašą, atsirado galimybė pakartotinai pratęsti šių sąlygų galiojimo terminą. Tai dar vienas žingsnis paprastinant teritorijų planavimo (TP) procesą, tikina specialistai.

Teigiama, jog praktikoje pasitaiko nemažai atvejų, kuomet užsitęsus šiam procesui baigdavosi išduotų ir kartą jau pratęstų TP sąlygų galiojimo terminas arba jos nebegaliodavo tikrinant ar tvirtinant TP dokumentus. Kadangi šių sąlygų nebuvo galima pakartotinai pratęsti, TP procesas sustodavo ir reikėdavo išduoti naujas sąlygas.

Patikslinta TP sąlygų išdavimo tvarka numato, kad tuo atveju, kai TP procesas tęsiamas, jam pabaigti TP planavimo sąlygų galiojimo terminą pagal motyvuotą planavimo organizatoriaus prašymą gali pratęsti TP sąlygas išdavusios institucijos. Tačiau šis terminas gali būti pratęstas ne daugiau kaip du kartus ir kiekvieną kartą – ne ilgiau kaip dvejiems metams.

TP sąlygų galiojimui pratęsti planavimo organizatorius turi raštu kreiptis į jas išdavusią instituciją, likus ne mažiau kaip 20 darbo dienų iki jos baigs galioti, o ši institucija – raštu kreiptis į Kompleksinio teritorijų planavimo dokumentų rengimo taisyklių, Teritorijų planavimo sąlygų išdavimo tvarkos aprašo ir atitinkamų specialiojo TP dokumentų rengimo taisyklių nurodytas institucijas.

Išnagrinėjusi planavimo organizatoriaus prašymą ir pateiktą informaciją apie įvykusius planuojamos teritorijos ir jai gretimų teritorijų planavimo ir statybos pokyčius ir priėmusi motyvuotą sprendimą pratęsti TP sąlygų galiojimo terminą, jas išdavusi institucija turi per 10 darbo dienų pratęsti šį terminą arba išduoti naujas sąlygas.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video