Top Baneris

Ypač atspari ir ilgaamžė grindų danga gamybinei zonai

2021 gruodžio 22 d.
"BIOK LAB"
Irmanto Gelūno nuotr.Poliuretano ir cemento liejamųjų grindų sistema MAPEFLOOR CPU/MF.
Pasidalykite straipsniu

Gamybinės pastato dalies grindų dangai pasirinkta išskirtinio MAPEI statybinės chemijos koncerno atstovo Lietuvoje – UAB „Velve M.S.T.“ – tiekiama poliuretano ir cemento liejamųjų grindų sistema MAPEFLOOR CPU/MF. Tai yra polimerinė grindų sistema, kurios pagrindinė sudedamoji dalis – trijų komponentų savaime išsilyginantis poliuretano ir cemento mišinys, skirtas sukurti ypač atsparioms dangoms bendru 3–6 mm storiu.

Šios dangos pasirinkimo kriterijus lėmė daugelis veiksnių. Poliuretano ir cemento dangų sistemos yra vienos atspariausių liejamųjų grindų rinkoje. Skirtingai nuo ypač populiarių epoksidinių ir poliuretano grindų, poliuretano ir cemento sistemos turi daugybę privalumų. Pagrindiniai jų – ypač didelis atsparumas temperatūrai ir dažnam plovimui aukštos temperatūros ir aukšto slėgio vandens srove. Šios dangos skirtos patalpoms, kuriose vyksta vidutinis ir intensyvus judėjimas, naudojamos stiprios cheminės medžiagos, vykdomi sausi ir šlapi gamybos procesai. MAPEFLOOR CPU/MF paviršiai išlieka saugūs ir neslidūs net tada, kai jie šlapi.

Šio tipo MAPEI tiekiamos grindų sistemos atitinka ES higienos ir saugos reglamentus, taikomus maisto produktų ir gėrimų gamybos bei pakavimo vietose. MAPEFLOOR CPU poliuretano ir cemento grindų sistemos pasižymi patvarumu ir funkcionalumu ir yra greitai įrengiamos.

Būtent todėl šios dangos dažniausiai įrengiamos įvairių pramonės šakų gamybinės paskirties patalpose, pavyzdžiui, chemijos ir farmacijos, maisto pramonės (pieno, mėsos, žuvies), vyno, gėrimų ir alaus gamybos įmonėse.

Renkantis šias grindis, būtina atsižvelgti ne tik į konkrečios sistemos tinkamumą numatytai panaudojimo paskirčiai, bet ir ypač atsakingai paruošti betoninius pagrindus. Kaip ir kitų tipų polimerinėms liejamųjų grindų sistemoms, taip ir poliuretano ir cemento grindų sistemoms turi būti išlaikyti minimalūs reikalavimai pagrindo stipriui, t. y. bent 25 MPa
stiprio gniuždomasis betono stipris bei bent 1,5 MPa atplėšimo stiprio vertė.

Esant pagrindo stiprio neatitikimui, galimos įvairios jo remonto ir stiprinimo sistemos, kurias pagal konkretaus objekto specifiką parenka MAPEI specialistai. Dar vienas specifinis reikalavimas būtent poliuretano ir cemento grindims – specialių inkaravimo griovelių įrengimas patalpų perimetru, aplink išsikišančius elementus (pavyzdžiui, kolonas, vamzdžius), trapus ir t. t. Griovelių įrengimas užtikrina, kad kietėdama danga neatsisluoksniuos nuo pagrindo jos užbaigimo vietose ir ten, kur dangos pylimo procesas buvo nutrauktas, o vėliau – pratęstas.

„Visi šie techniniai aspektai yra labai svarbūs, todėl kvalifikuoto rangovo parinkimas šioms grindų dangoms įrengti yra ne ką mažiau svarbus nei teisingos medžiagos sistemos parinkimas“, – teigia koncernui MAPEI Lietuvoje atstovaujančios įmonės UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas inžinierius Artūras Ručinskas.

UAB „Velve M.S.T.“ specialistai yra pasiruošę konsultuoti projektuotojus (dėl teisingos sistemos parinkimo ir specifikavimo pagal konkretaus objekto poreikį), rangovus (dėl technologijos, praktinio įrengimo aspektų) ir užsakovus visais klausimais, susijusiais su MAPEI polimerinių grindų sistemų parinkimu ir panaudojimo galimybėmis.

velve mst mapei

 handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video