Top Baneris

XXX SIKON. Konkrečioji utopija

2018 balandžio 26 d.
SIKON
Pasidalykite straipsniu

,,Nuo esamo iki galimo!“ – sakydavo prancūzų filosofas ir sociologas Henris Lefebvre’as, siūlydamas eksperimentuoti kuriant erdves, atviras laimei. Jas vadino konkrečiosiomis utopijomis.

Šįmet jau trisdešimtą kartą vyksiantis studentų idėjų KONkursas – savotiškas eksperimentas su architektūros studentų mąstymo aparatais, jau nuo 1982 metų skatinantis kitaip pažvelgti į supančią aplinką bei išeiti iš komforto zonos dirbant prie netipiškų užduočių.

Šiais metais sikonistai bus kviečiami pradėti kurti konkrečiąją, realioje dabartyje egzistuojančią praktinę, o ne teorinę utopiją viename Alytaus miegamųjų rajonų. Eksperimentas socialiniame lygmenyje – prielaida šitam tikslui pasiekti. Palikdami visagalio architekto-vizijonieriaus įvaizdį, dalyviai bus kviečiami bendradarbiauti su miesto bendruomenėmis, įvairių specialybių lektoriais-įkvėpėjais. Tyrimo būdu išsiaiškinsime, kokie yra laimingo miesto komponentai? Ar pastatai gali kurti savarankiškas utopijas? Ar tam tikros architektūrinės konsteliacijos gali kurti prielaidą bendruomeniškumui vystyti? Ar architektūra gali būti socialinių katastrofų priežastimi? Kaip visuomenė veikia architektūrą ir kaip architektūra veikia visuomenę?

Į pateiktus klausimus atsakysime drauge su architektūros studentais ir entuziastais balandžio 29 – liepos 1 dienomis, Alytaus Vidzgirio bei Dainavos miegamosiuose rajonuose.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Sikon2018/


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video