XIX a. istorinis pastatas Šilutėje virs šiuolaikišku daugiabučiu

XIX a. istorinis pastatas Šilutėje virs šiuolaikišku daugiabučiu

13

Istoriniame XIX a. architektūros pastate Šilutėje bus įrengta 10 šiuolaikiškų butų: nuo kompaktiškų studijų iki trijų kambarių butų. Pirkėjai turės išskirtinę galimybę įsigyti privačias mažųjų laivų švartavimosi vietas šalia pastato planuojamoje įrengti krantinėje.

Šyšos upės vingyje namus išsirinkę naujakuriai galės ne tik mėgautis vaizdingais vandens keliais ir jais pasiekti idilišką Nidą ar vandens sporto mėgėjų rojų Svencelę. Taip pat čia pat pėstute pasieks miesto centrą ir visą kasdieniam gyvenimui reikalingą infrastruktūrą: nuo kavinių ir maisto turgaus iki netrukus atidarymą skelbsiančio modernaus sveikatingumo komplekso.

XIX amžių siekančio pastato, esančio istorinėje miesto dalyje, Rusnės gatvėje, renovacijos darbų ėmėsi nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „HALETA“, kurios investuotojai ir vadovė – šilutiškiai, miesto centrinėje dalyje stovintį puošnų, tačiau neprižiūrimą pastatą sumanę prikelti naujam gyvenimui. Panašu, kad vietos ir projekto privalumus jau įvertino ir pirmieji pirkėjai – dalis butų pastate buvo rezervuoti nė neprasidėjus oficialiems pardavimams. Renovacijos darbus pabaigti ir butus naujakuriams perduoti planuojama 2023 metų pavasarį.

„Tai – istorinis pastatas, kurio statybos datuojamos 1898 metais, tačiau ant medinių jo elementų išdrožinėti 1912 metai. Manoma, kad šiame pastate gyveno medicinos seselės, dirbusios greta buvusioje Šilokarčemos ligoninėje arba pastatas buvo naudojamas ligoninės skyriaus veiklai. Vėliau šiame pastate veikė įvairios visuomeninės paskirties įstaigos, – teigia projektą plėtojančios NT bendrovės „HALETA“ vadovė Viktorija Savickaitė-Vindžigelskė.

Renovuojant istorinį pastatą, bus siekiama išsaugoti klasikinę, tam laikmečiui ir kraštui būdingą išorės architektūrą, o vidų pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams. Pastato laikančioji konstrukcija – išsaugotas tvirtų vokiškų keraminių plytų mūras. Pastato fasadas taip pat išliks originalus – fasadas remontuojamas išsaugant autentiškas detales ir lipdinius. Visi langai bus pakeisti naujais, tačiau bus išlaikyta originalių langų vieta, dydis bei forma. Pastato stogas bus uždengtas nauja keraminių čerpių danga, įrengti stoglangiai. Pastato viduje bus įrengti nauji šildymo, vėdinimo, elektros ir santechnikos inžineriniai tinklai. Butuose bus įrengtos šildomos grindys su individualia šildymo apskaita. Butų išplanavimas bus pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams: butų plotai svyruos nuo 28 kv. m studijų iki 55 kv. m trijų kambarių (dviejų miegamųjų kambarių) butų.

„Pastato sklypas kompaktiškas, tačiau privatus ir jaukus – teritorija aptverta, su automatiniu užtvaru ir vaizdo stebėjimo kameromis. Naujakurių patogumui bus įrengtos privačios parkavimo vietos, vaikų žaidimų aikštelė ir poilsio zona. Siekiant dar labiau pabrėžti pastato puošnumą, fasadas bus apšviestas. Pageidaujantiems neįkainojamos autentikos ir savo būsimųjų namų interjere, suderinus iš anksto, paliksime atidengtą originalių vokiškų keraminių plytų mūrą“, – tvirtina V. Savickaitė-Vindžigelskė.

Neišsemto potencialo vieta

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis teigia, kad vasarą Šilutė yra jaukus ir ramus miestas. Veiksmas tuomet persikelia į miestą ir rajoną supančias upes, tokias kaip Šyša, Nemunas, Atmata, Mingė, taip pat – Kuršių marias, kurios Šilutės rajoną jungia su Neringa.

Vasaros laiku Šilutės rajone fiksuojama apie 200 tūkst. turistų, šis skaičius kasmet didėja. Vis daugiau turistų Šilutę atranda ne tik kaip kultūrinio paveldo, bet ir kaip vandens kraštą. Daugėja vandens pramogų norinčių turistų, o Šilutės miesto mažųjų laivų uoste jau nebetelpa laivai.

„Siekiant netapti tik provincija, mieste stiprinama profesionalaus meno pozicija – plenerai, stovyklos, mainai, erdvės, kūriniai, ekspozicijos po atviru dangumi turi sąlygoti veržlumą Šilutės rajono išskirtinumas – vanduo, tad dešimtmečio strateginiuose planuose numatoma uosto ir krantinių plėtra (Šilutės rajone planuojama uostų plėtra didesniam laivų kiekio švartavimui), vandens turizmo, vandens sporto plėtra, vandens viešojo transporto sistemos diegimas (elektrinio vandens autobuso ir „vandens taksi“ įsigijimas ir naudojimas), Kuršių marių krantinių įveiklinimas“, – pasakoja V. Laurinaitis.

Ramybė be kamščių ir nepermokant

„Upės namai“ yra įsikūrę istorinėje Šilutės miesto dalyje, H. Šojaus dvaro parko kaimynystėje, nuo kurio paupiu veda pėsčiųjų ir dviračių takas. Vos už 100 metrų nuo pastato dar šiemet duris atvers sveikatingumo kompleksas su baseinu, pirtimis ir sporto sale, o už 50 metrų yra įsikūręs medicinos ir reabilitacijos centras. Dar daugiau, šalia pastato pernai įrengta mažųjų laivų įleidimo vieta, šalia kurios „Upės namų” gyventojai turės galimybę įsigyti privačias švartavimosi vietas planuojamoje įrengti krantinėje.

„Šilutė unikali savo lėtesniu nei didmiesčių gyvenimo tempu, tačiau pasižymi visais miesto privalumais – per 12 Šilutės minučių gali nuveikti 120 minučių Vilniaus darbų. Sutvarkyta infrastruktūra pilnai paruošta įveiklinimui – esamų verslų plėtrai ir naujų kūrimui“, – sako V. Savickaitė-Vindžigelskė.

Temos: Šilutė, Upes namai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai