WESTHUB – tvari statybos strategija

WESTHUB – tvari statybos strategija

westhub kaunas
Projekto vizual.

Logistikos centro WESTHUB projekte dalyvavusiai statybos projektų valdymo bendrovei „Baltic CPM“ buvo iškelti trys esminiai tikslai: kokybė, išskirtinumas ir inovacijos. Ambicinga, veržli, naujų sprendinių ieškanti komanda padėjo įgyvendinti ne vieną išskirtinį, su žaliuoju kursu susijusį sprendimą.

Apie tokius sprendimus kalbame su WESTHUB statybos projekto vadovu ir statybų projekto valdymą užtikrinusios bendrovės „Baltic CPM“ vadovu Germantu Kavaliausku.

Kitoks požiūris

„Dar prieš statybų pradžią, planuojant projekto strategiją su statytoju „Kamida NT“, buvo išgrynintas kitoks projekto kelias, nei vyrauja rinkoje. Paprastai logistikos centrus stengiamasi statyti kuo taupiau, kad nuomos kaina būtų kaip įmanoma mažesnė. Vystant šį projektą, ekonominio varianto buvo atsisakyta – matome Europos tendencijas, ES tvarumo strategijos įtaką statyboms, pastatų priežiūrai, siekio ieškoti tvarių statybos idėjų, sukuriant naudą ne tik nuomininkui, verslui, bet ir supančiai aplinkai, žmogui“, – sako G. Kavaliauskas.

Vėsus stogas

„Baltic CPM“ vadovas pažymi, kad šiam objektui pritaikytų inovatyvių sprendimų Lietuvoje nėra daug, bet jie sėkmingai diegiami Europoje. Puikus pavyzdys – vėsaus stogo sistema. Baltas, specialiu laku padengtas WESTHUB stogas ne tik atspindi saulės spindulius, bet ir saugo pastatą nuo prikaitimo, taip viduje sukurdamas malonų mikroklimatą. WESTHUB yra itin sandarus ir, jei turėtų juodą stogą, tektų daug energijos sunaudoti patalpoms vėsinti.

Darnusis sertifikatas

Lietuvoje naujai statomi administraciniai pastatai sertifikuojami pagal darniųjų pastatų organizacijų reikalavimus. Tačiau gamybiniams ar sandėliavimo paskirties pastatams tai taikoma labai retai. WESTHUB sertifikuotas pagal BREEAM reikalavimus, gautas „Very good“ įvertinimas. Tai didelis žingsnis į priekį, siekiant darniai statyti ne tik administracinius, bet ir pramoninės paskirties pastatus.

WESTHUB bus sertifikuojamas A++ klasei. Nors statybos leidimas gautas iki 2021 m. ir pastato energinė klasė gali būti žemesnė, projekto metu įvertinus inžinerinius sprendinius, įdiegus efektyvias šildymo technologijas, sukurta galimybė pasiekti aukštesnę klasę. Tai nauda tiek logistikos centro valdytojui, tiek nuomininkui, tiek darbuotojams“, – pasakoja G. Kavaliauskas.     

Visiškas pastato automatizavimas ir alternatyvūs energijos šaltiniai

WESTHUB bus pirmasis toks pastatas, turėsiantis visišką inžinerinių sistemų integraciją pastato valdymo sistemoje. Nuo šildymo, vėdinimo sistemų iki robotų vėjapjovių – viskas bus valdoma vieno lango principu. Taip siekiama sumažinti pastato eksploatacijos sąnaudas, kurios projekto sėkmei yra dar svarbesnės nei statybos sąnaudos, nes pastato eksploatacijos laikotarpis – kur kas ilgesnis nei statybos. Eksploatacijos sąnaudas sumažins ir sprendimas ant balto pastato stogo įrengti itin efektyvią saulės elektrinę.

Baigiamasis žodis

„Norėčiau padėkoti statytojui – įmonei „Kamida NT“, kurio požiūris į statybas yra išskirtinis ir kitoniškas. Priimti inžineriniai pasiūlymai buvo vertinti ne kelių mėnesių laikotarpiu ar vienos eilutės principu, o atsižvelgiant į ilgalaikę perspektyvą ir visumą, taip siekiant sukurti tikrai išskirtinį pastatą, kuriantį pridėtinę vertę ne tik vystomam verslui, bet ir jame dirbančiam žmogui“, – pažymi G. Kavaliauskas.

baltic-construction-project-management

 

handshake PARTNERIO TURINYS

Temos: Baltic CPM, Germantas Kavaliauskas, WestHub

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai