Top Baneris

Vyriausybei siūloma nepritarti Vilniaus metro pripažinimui ypač svarbiu projektu

2021 balandžio 14 d.
vilniaus metro 2
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Susisiekimo ministerija siūlo Vyriausybei nepritarti Seimo nutarimo projektui dėl Vilniaus metro pripažinimo ypač svarbiu projektu. 

Neigiamą išvadą pernai gruodį jau pateikė ankstesnės kadencijos Ministrų kabinetas, tačiau naujo  Seimo valdyba šiemet pakartotinai kreipėsi į Vyriausybę, BNS pranešė ministerija. 

Pasak jos, Vilniaus savivaldybė nėra priėmusi sprendimo dėl metro poreikio, o tai yra būtina sąlyga Seimui pripažįstant projektą ypatingos valstybinės svarbos projektu. Savivaldybė teigia taip pat nepritarianti Seimo narių iniciatyvai. 

Praėjusios kadencijos 32-iejų įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių parengtame nutarimo projekte siūloma pripažinti Vilniaus metropoliteno projektą ypatingos valstybinės svarbos projektu ir pasiūlyti Vyriausybei pradėti jo įgyvendinimą. 

Parlamentas 2018 metų rudenį priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą ir sudarė sąlygas privatiems investuotojams imtis metro statybų. Jų reglamentavimas įsigaliojo 2020 metų pradžioje.   

Metro rėmėjai yra sakę, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro linijas, būtų atvertas kelias šimtų milijonų eurų vertės investicijoms, jis miestą išlaisvintų iš spūsčių. 

Tačiau metro kritikai teigė, kad statybos neatsipirks, metro naudosis nedaug žmonių, statybos pakenks paveldui. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video