Top Baneris

Vyriausybė pritarė privataus verslo investicijoms į policijos pastatų statybas

2017 sausio 19 d.
Dalis Kauno miesto pareigūnų jau beveik metus dirba naujame Santakos policijos komisariate. kaunas.policija.lt nuotr.
Dalis Kauno miesto pareigūnų jau beveik metus dirba naujame Santakos policijos komisariate. kaunas.policija.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Policijos departamentas rodo pavyzdį įgyvendinant viešosios ir privačiosios partnerystės projektus. Prieš porą metų palaiminus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės statybos projektus, Vyriausybė pritarė dar dviem Policijos departamento parengtiems projektams: Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato infrastruktūros sukūrimo ir priežiūros paslaugų teikimo bei Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kartu su areštine infrastruktūros sukūrimo ir priežiūros paslaugų teikimo.

Policijos departamentas 2015 metų gruodžio mėnesį pasirašė partnerystės sutartį su privačiu investuotoju dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir areštinės sukūrimo bei paslaugų teikimo. Šiuo metu, įgyvendinant minėtą sutartį, privatus partneris vykdo techninių projektų parengimo darbus, o kitų metų vasaros pabaigoje jau turėtų būti pradėti vykdyti statybos darbai.

Partnerystės projektais, kurių įgyvendinimui pritarė ir Vyriausybė, siekiama išspręsti esamos infrastruktūros išlaikymo sąnaudų mažinimą, neracionalų esamo turto naudojimą bei geresnį prieinamumą komisariatų lankytojams ir darbuotojams.

Įgyvendinus šiuos projektus, būtų optimizuotas komisariatų valdomas turtas, pagerintas infrastruktūros prieinamumas lankytojams ir policijos darbuotojams, sumažintos viešųjų paslaugų teikimo sąnaudos bei lankytojų aptarnavimo laikas ir sąnaudos.

Preliminariais skaičiavimais, perkėlus dalį Kauno apskrities komisariato veiklos į naują pastatą, būtų sutaupyta apie 200 tūkst. eurų veiklos išlaidų, iš kurių vien energijos sutaupymai sudarytų apie 160 tūkst. eurų. Panevėžio apskrities komisariato ir areštinės veiklas perkėlus į naują pastatą planuojama sutaupyti apie 287 tūkst. eurų, iš kurių energijos sutaupymai sudarytų apie 71 056 eurų.

Kaune planuojama statyti naują komisariato pastatą Radvilėnų plente 1, o šį užbaigus privatus partneris teiktų pastato priežiūros paslaugas. Planuojama, kad į naują pastatą persikeltų šešiolikoje pastatų išsibarstę Kauno apskrities VPK darbuotojai.

Panevėžyje (Beržų g. 46) planuojama statyti komisariatą, areštinę bei automobilių saugojimo aikštelę, o po infrastruktūros sukūrimo, privatus partneris teiktų jos priežiūros paslaugas. Jokių kitų viešųjų paslaugų, kurios Vilniaus apskrities komisariato projekto atveju buvo perduotos privačiam partneriui, t. y. sulaikytų asmenų maitinimo, kompiuterinių ir ryšio sistemų priežiūros paslaugos privačiam partneriui nebus perduotos.

Šiuo metu viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra baigia rengti pirkimo dokumentus. Planuojama skelbti vieną pirkimą skelbiamų derybų būdu, kurį sudarytų dvi atskiros dalys. Ūkio subjektai turės galimybę teikti pasiūlymus arba vienam projektui įgyvendinti, arba iš karto abiems. Be to, artimiausiu metu Policijos departamentas sudarys viešojo pirkimo komisiją. Tikimasi, kad pirkimas bus paskelbtas kovo ar balandžio mėnesį.

Vasario 3 dieną organizuojama vieša konsultacija, kuri vyks Policijos departamento patalpose. Konsultacijos metu bus detaliai pristatyti abu partnerystės projektai bei pateikta informacija apie planuojamą pirkimą. Informacija apie tikslų laiką ir vietą bus paskelbta Policijos departamento svetainėje.

Policijos departamento prie VRM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video