Top Baneris

Vyriausybė dosniau prisidės prie daugiabučių renovacijos proceso

2017 kovo 30 d.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kad nesikartotų praėjusių metų istorija, kuomet dėl lėšų trūkumo strigo daugiabučių namų renovacijos procesas, Vyriausybė priėmė sprendimą ne mažiau kaip 90 proc. Klimato kaitos specialiosios programos lėšų 2017 metais skirti daugiabučių namų atnaujinimo programai.

„Dabartinė situacija buvo tokia, kad daugiabučių namų modernizavimą dėl ankstesnių valstybės įsipareigojimų ribojo jos finansinės galimybės. Šios Vyriausybės programoje numatyta skatinti energinio efektyvumo didinimą daugiabučiuose namuose juos renovuojant, modernizuojant šildymo sistemas. Todėl atsižvelgdami į tai, taip pat suprasdami ir pačių gyventojų lūkesčius turime aktyviai ieškoti naujų finansavimo šaltinių“, – teigė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pakeitus KKSP lėšų panaudojimo proporcijas, energijos vartojimo ir gamybos efektyvumo didinimo sričiai bus skirta 11,8 mln. eurų KKSP lėšų daugiau. Taigi, papildomą valstybės paramą, vykdant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įsipareigojimus, 2017 m. sudarys 30,3 mln. eurų šios programos lėšų.

Pagal galiojantį reglamentavimą KKSP lėšos naudojamos papildomai valstybės paramai teikti, kurios subsidija, tenkanti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, siekia 25 procentus. Planuojama, kad šios programos lėšomis valstybės parama 2017 metais bus išmokėta 450 daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams. Iš viso ši valstybės parama pasieks beveik 11 tūkst. gyventojų.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad KKSP lėšų panaudojimo proporcijų pakeitimas yra laikinas, nes valstybės paramos dalis įgyvendinant minėtą daugiabučių namų renovacijos programą mažės nuo 25 proc. iki 15 proc. Beje, nuo kitų metų didesne KKSP lėšų dalimi bus galima skatinti atsinaujinančių energijos (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kitų) išteklių naudojimą ir kitų energinį efektyvumą didinančių projektų įgyvendinimą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video