Top Baneris

Vyriausieji miestų architektai diskutuoja apie aktualias urbanistikos ir architektūros problemas

2015 kovo 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Druskininkuose kovo 26–27 dienomis susirinkę šalies savivaldybių vyriausieji architektai aptaria ne tik siūlomus teisės aktų pakeitimus, bet ir aktualiausias urbanistinės plėtros problemas, dalijasi patirtimi jas sprendžiant. Tokius vyriausiųjų architektų pasitarimus kasmet organizuoja Aplinkos ministerija ir Architektų rūmai.

„Nuo architektūros ir urbanistinės plėtros priklauso beveik kiekvieno žmogaus gyvenimas, todėl valstybei tai strategiškai svarbios sritys“, – sveikindamas pasitarimo dalyvius sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Architektūros kokybės kriterijus, pasak ministro, nustatys dabar rengiamas Architektūros įstatymas, kurio ligi šiol neturėjome ir kuris yra labai reikalingas. Šio įstatymo projektą numatoma teikti Seimui per jo rudens sesiją.

Be Architektūros įstatymo projekto, Aplinkos ministerijos specialistai pasitarimo dalyviams taip pat pristatys Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo projektą. Šis teisės aktas turėtų pakeisti dabartinį infrastruktūros plėtros teisinį reguliavimą, sukurti naują gyvenamųjų vietovių infrastruktūros plėtros sistemą, nustatyti šios plėtros valdymo ir reguliavimo pagrindus. Savivaldybių vyriausieji architektai aptars ir jau parengtas Teritorijų planavimo bei Statybos įstatymų pataisas.

Su naujomis galimybėmis rengiant teritorijų planavimo dokumentus kolegas supažindins architektas ir urbanistas Mindaugas Pakalnis, su teismų praktika taikant Teritorijų planavimo ir statybos įstatymo nuostatas – advokatas Audrius Kairevičius.

Į pasitarimo darbotvarkę įtrauktos ir kitos svarbios savivaldybių vyriausiesiems architektams temos – miestų rajonų atnaujinimo galimybės ir renovacijos ypatumai, „žaliųjų“ pastatų pranašumai ir perspektyvos, estetinė miesto viešųjų erdvių formavimo praktika ir kt.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video