Top Baneris

VU Botanikos sode – pavyzdinis modernizacijos projektas

2016 rugsėjo 30 d.
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas (E. Turskienės nuotr.)
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas (E. Turskienės nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose užbaigtas unikalus žaliojo dizaino statinys, išskirtinis ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove.

Šio pastato rekonstrukcija – išskirtinis pavyzdys ne tik mūsų šalyje.

Pastato stogą puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze. Ją galės lankyti visi Botanikos sodo svečiai. Žemesniuose aukštuose esančios erdvės, skirtos švietėjiškai veiklai, darbuotojų kabinetai, laboratorija ir prie jos prisišliejęs šiltnamis aprūpinti modernia įranga, skirta augalų mikrodauginimui, tyrimams, eksperimentams.

Pastato dizaino autorius – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Įgyvendinti jo idėją – apželdinti pastato sienas vertikaliomis žaliosiomis kolonomis – buvo tikras iššūkis ir rangovams – bendrovei „Rekreacinė statyba“, ir VU Botanikos sodo specialistams. Tokių konstrukcijų analogų Lietuvoje iki šiol nebuvo. Šis pastatas unikalus dar ir tuo, kad ir jo apželdinimas, ir daugelis kitų konstrukcinių savybių bei įrenginių taps puikia eksperimentine baze naujoms, inovatyvioms idėjoms kurti ir išbandyti.

Pastatas visuomenei bus atviras spalio viduryje.

Investicinis projektas „VU Botanikos sodo Kairėnuose infrastruktūros rekonstrukcija ir išplėtojimas“ (2004–2016 m.) finansuotas Valstybės investicijų programos lėšomis. Projektas „VU Botanikos sodo administracinio/laboratorinio pastato su priestatais modernizavimas, pagerinant energetinių sąnaudų balansą“ (2015–2016 m.) finansuotas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo „Klimato kaitos specialiosios programos“ lėšomis.

Atidarymo renginys vyks spalio 3 dieną 13.00 val. VU Botanikos sode.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video