Dalis žmonių karantino metu pakeitė nuomonę apie SPA procedūras. Jų teigimu, bendros SPA zonos, pavyzdžiui, vandens parkas, pirtys ir kt. tapo puiki vieta plisti koronavirusui. Štai todėl, atsipalaiduoti tampa vis sunkiau. Tą patvirtino ir psichologai, pasak kurių, pandemija privedė gyventojus prie psichologinių ligų paūmėjimo. Dėl šios priežasties žmonės ieško sprendimų kaip atsipalaiduoti namų sąlygomis, o vienas iš jų – SPA zonos įrengimas nuosavame vonios kambaryje.
Kubilas ir pirtis
Nors šios vandens paslaugos populiarios visame pasaulyje, retas lietuvis turi kubilą ar pirtį savo namų valdose. Vis dėlto, mobilus kubilas ar pirtis nėra itin brangi investicija, tačiau tai – tikrai padės atpalaiduoti tiek kūną, tiek sielą.
Pirties ar kubilo nauda – neišpasakyta. Šilto vandens terapinė nauda jau žinoma daugelį metų: ji plečia kraujagysles, gerina kraujo apytaką, nuramina kvėpavimą ir leidžia deguoniui bei maistinėms medžiagoms greičiau pasiekti raumenis. Sakoma, kad masažiniai kubilo purkštukai atlieka panašų poveikį kaip „Roll Shaper“ masažas.
„Roll Shaper“ masažo nauda
- Limfinės sistemos suaktyvinimas;
- Fizinis kūno aktyvumas;
- Odos būklės pagerėjimas;
- Detoksikacija;
- Būdas greitai sumažinti apimtis;
- Masažas visam kūnui.
Pirčių rūšys ir nauda organizmui
Pagrindinis skirtumas tarp suomiškos saunos, turkiškos ir rusiškos pirties – drėgmė bei temperatūra. Hamame drėgmė siekia beveik 100 proc., tad, temperatūra čia turi būti žemesnė (~40° C). Rusiškoje pirtyje drėgmė mažesnė (90 proc.), o temperatūra aukštesnė (60–70° C). Suomiškoje (sauso oro) saunoje atsipalaidavimui, o taip pat širdies infarkto ir insulto profilaktikai ekspertai rekomenduoja 80° C.
Hamamo ir rusiškos pirties veikimo principas maždaug toks pats, kaip ir suomiškos saunos, tačiau manoma, kad dėl didesnės drėgmės karštis greičiau pasiekia raumenis ir juos atpalaiduoja. Šioje saunoje reikėtų sėdėti nuo 10 iki 20 minučių. Pailsėjus nuo saunos 5–10 minučių galima praustis duše, plaukioti ar tiesiog sėdėti.
PARTNERIO TURINYS