Top Baneris

Interjero dizainerė apie sprendimą, kuris išgelbės turint net mažiausią vonios kambarį

2024 birželio 19 d.
Vonios kambaryje svarbus ne t ik patogumas ir baldu kokybe bet ir erdves bei svaros pojutis Geberit nuotrauka
„Geberit“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įrengiant vonios kambarį svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei funkcionalumą. 

„Pirmasis etapas dirbant su klientais yra tinkamas funkcinis išplanavimas. Atsižvelgiant į tai, kiek žmonių gyvena namuose, kokia yra jų buitis, kiek gyventojų naudosis vonios kambariu, reikia išsigryninti poreikius ir apsispręsti, kokių vonios baldų bei santechnikos reikės: kiek kambaryje bus praustuvų, kokia bus vonia arba dušas, o galbūt kambario dydis leidžia sutalpinti ir vonią, ir dušą?“ – teigia interjero dizainerė Gabija Naudžiūtė, turinti patirties moderniai ir funkcionaliai įrengiant mažas gyvenamas erdves. 

Erdvės „gelbėtojas“ – laisvas grindų plotas

Bene svarbiausia vonios kambaryje – išsaugoti erdvės pojūtį, tačiau kaip tai padaryti, jeigu patalpa yra nedidelė? G. Naudžiūtė teigia, jog erdvę gelbsti ir vizualiai padidina veidrodžiai, skaidrus dušo stiklas, taip pat – nuo grindų atkelti santechnikos įrenginiai bei baldai.  

„Kuo daugiau atviro grindų ploto matome, tuo erdvesnis atrodys vonios kambarys. Todėl vonia atrodys vizualiai erdvesnė pastačius pakabinamas, o ne pastatomas spinteles, taip pat – įmontavus pakabinamą, o ne pastatomą unitazą“, – sako G. Naudžiūtė. 

Anot dizainerės, unitazo pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų įrenginėjant vonios patalpą. G. Naudžiūtė atskleidė, kad dirbant su klientais dar nė karto nebuvo pasirinktas pastatomas klozetas – bendru sutarimu visada „laimėdavo“ pakabinamas unitazas.   

Pakabinamo unitazo privalumai – švara ir erdvė

„Apie pastatomus unitazus klientai jau nebesvarsto. Neretai erdvės apribojimai vonioje arba tam tikri praėjimo tarpai padiktuoja, kad reikia rinktis net ne standartinį unitazo bakelį, o paploninto gylio arba mažesnės iškyšos, Compact asortimento, WC puodus,  – sako G. Naudžiūtė. – Kalbant apie pasirinkimus, šiandien dažniau renkamasi tarp pakabinamo paprasto ir pakabinamo išmanaus unitazo. Išmanaus unitazo su apiplovimo funkcija pasirinkimas leidžia ne tik pasiekti aukščiausią švaros ir gaivos pojūtį, bet ir sumažinti vonios kambario prietaisų skaičių, taip optimizuojant erdvę. Įrengus tokį unitazą, nebereikalinga bidė, t.y. vienas prietaisas atlieka dviejų prietaisų funkcijas.“ 

Lengva palaikyti svara ir h igiena Geberit nuotrauka
Lengva palaikyti švarą ir higieną. „Geberit“ nuotr.

G. Naudžiūtė teigia, kad pakabinamų unitazų privalumai yra ne tik estetika, funkcionalumas bei erdvės pojūtis, bet ir patogus valymas, kai visas unitazo plotas yra lengvai prieinamas.  

„Be to, šiandien populiarūs dulkių siurbliai-robotai gali lengvai pasiekti ir išvalyti visą kambario plotą po pakabinamu unitazu, ko negalėtum padaryti įmontavus pastatomą klozetą“, – priduria ji.   

Mitas – reikės griauti sieną

Jai pritaria ir „Geberit“ atstovas Lietuvoje Tadas Ivanauskas. Pasak jo, vis dar pasitaiko galvojančių, jog įmontavus pakabinamą klozetą su sienoje įmontuojamu bakeliu tektų griauti visą sieną, jeigu kartais ateityje prireiktų remonto darbų.  

„Tinkamai sumontavus klozetą, potinkinio bakelio nuleidimo mygtukas yra paprastai nuimamas, o klozeto bakelio dalys lengvai pasiekiamos. Modernios, šiuolaikinės, optimaliai suderintos tualeto sistemos atitinka aukščiausius tiek montuotojų, tiek namų gyventojų reikalavimus – jos yra ilgaamžės, greitai ir saugiai montuojamos, lengvai valomos, o atsarginės dalys prieinamos dešimtmečius.“ 

Kokybiška santechnika tarnaus ilgai

T. Ivanauskas pastebi, kad šiuolaikinės tualeto sistemos yra daug lengviau ir paprasčiau montuojamos. Pavyzdžiui, „Geberit Acanto TurboFlush“ klozete įdiegta „Easy Fast Fixing 3“ montavimo technologija suteikia galimybę montavimo darbus atlikti 40 proc. greičiau, o inovatyvi nuleidimo technologija galingos, tiksliai valdomos vandens srauto krypties dėka garantuoja dešimt kartų standartinius reikalavimus viršijantį praplovimo rezultatą. Ieškantiems daugiau funkcionalumo, „Geberit“ atstovas Lietuvoje visuomet rekomenduoja išbandyti „AquaClean Alba“ modelį. Tai pirmasis rinkoje WC puodas su apiplovimo funkcija, kurio kaina neviršija standartinių WC puodų kainų, tačiau integruotos funkcijos užtikrina aukščiausią švaros pojūtį. 

Teisingai sumontavus klozeta potinkinio bakelio nuleidimo mygtukas yra paprastai nuimamas Geberit nuotrauka
Tinkamai sumontavus klozetą, potinkinio bakelio nuleidimo mygtukas yra paprastai nuimamas. „Geberit“ nuotr.

„Kokybiška santechnika tarnauja ištisus dešimtmečius, – sako T. Ivanauskas. –  Be to, modernūs, šiuolaikiniai, pakabinami klozetai pasižymi ir akį traukiančiu dizainu, kuris vonios patalpą paverčia švaresne, funkcionalesne, erdvesne ir labiau minimalistine.“  


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video