Vonios kambario įrengimo ABC: santechninė keramika ir vonia (II)

Vonios kambario įrengimo ABC: santechninė keramika ir vonia (II)

w Artis Finion CU01 sRGB 1

Iinerin sistemų pasirinkimas – labai svarbus etapas, tačiau procesas tik prasideda. Santechninė keramikos pasirinkimais – sekantis žingsnis. 

Laurynas Kovalčikas prekės ženklų Villeroy&Boch ir Gustavsberg atstovas Lietuvoje santechninę keramiką rekomenduoja pradėti rinktis nuo poreikių įsivardijimo. Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:  

  • Erdvės analizė – įvertinkite vonios kambario dydį ir formą. Erdvės konfigūracijos gali būti įvairios, ne visuomet tilps viskas, ko norisi, o kartais ne visko ir reikia. Svarbu atkreipti dėmesį, kiek yra erdvės ir kaip norimi santechnikos prietaisai joje telpa, kiek vietos užims, ar juos sumontavus bus išlaikyti ergonomiški atstumai, ar bus patogu ir saugu judėti.
  • Santechnikos prietaisai – unitazas – pastatomas ar pakabinamas? Praustuvas – pastatomas ar įmontuojamas į baldą? Vonia ar dušo kabina, o gal tilps abu? Kokie prietaisai turėtų būti greta ir koks bus jų funkcinis santykis?
  • Aksesuarai. Įvertinkite, ar jiems tikrai užteks vietos ir nuspręsti, kokie papildomi aksesuarai bus reikalingi.

Kaip teisingai pasirinkti santechninę keramiką?  

Nekokybiška santechninė keramika gali suskilinėti, ant jos netolygiai kaupsis nešvarumai.  Vertėtų atkreipti dėmesį į gamintojo patirtį ir naujausių technologijų panaudojimą, siekiant išsirinkti kokybišką sprendimą. Ieškantiems kokybiškos ir lengvai prižiūrimos keramikos sprendimų, L. Kovalčikas rekomenduoja, kad unitazų ar praustuvų keramikos paviršius gali būti padengtas su specialia „CeramicPlus“ danga, ant kurios vanduo susiformuoja į lašelius ir lengvai nubėga neprilipdamas prie paviršiaus, todėl nešvarumai ar kalkės nesikaupia ant keramikos. Tokio paviršiaus valymas užtrunka daug trumpiau, užtenka žymiai mažiau cheminių valiklių. 

w Artis Finion CU01 sRGB
Kolekcijos „Artis”, „Finion”, gamintojas – „Villeroy&Boch“

Pirmiausia ekspertas rekomenduoja įvertinti, kur vonia stovės ir kiek jai galima skirti erdvės. Pagal tai pasirinkti vonios tipą. Vonios tipai yra galimi:

  • Laisvai pastatoma vonia labiau tinka didesniems vonios kambariams.
  • Įmontuojama vonia puikiai tinka mažesnėse erdvėse, gali būti ne tik interjero akcentu, bet ir išnykti erdvėje.
  • Vonia, viena kraštine pastatoma prie sienos – tai universalus sprendimas, kurį dažniausiai diktuoja bendras erdvės dizainas.
w Collaro T01 sRGB1
Kolekcija „Collaro“, gamintojas – „Villeroy&Boch“

Kokia vonią pasirinkti. Pagamintą iš „Quaryl” ar akrilo medžiagos?  

Siekiant išsirinkti ilgalaikį vonios sprendimą labai svarbu pasirinkti savo poreikius atitinkančią medžiagą iš ko bus pagamintas vonios indas.  Vonią galima rinktis pagamintą iš:

  • Akrilas yra minkštesnė medžiaga, kuri leidžia išgauti užapvalintas formas, tačiau netinkamai prižiūrint gali pasibraižyti. 

„Quaryl – tai „Villeroy Boch” patentuota itin tvirta medžiaga, atspari aplinkos poveikiui, galima išgauti itin aštrias ir tikslias formas. Galima išgauti labai tikslius matmenis su labai minimaliais nuokrypiais, o projektuojant įmontuojamą vonią tikslūs matmenys yra labai svarbūs. Vonios, gaminamos iš „Quaryl” turi dar vieną inovaciją – „SilentFlow”, kurios dėka vanduo prileidžiamas iš apačios nekeliant triukšmo ir netaškant vandeniu pačios vonios.  

w MEMENTO2 2018 1852
Kolekcija „Memento“, gamintojas – „Villeroy&Boch“

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis santechninę keramiką:

  • Vonios dydžio pasirinkimas. L.Kovalčikas atkreipia dėmesį, kad dažniausiai visiems norisi turėti didelę vonią, tačiau žemo ūgio žmonėms ja naudotis nebus patogu. SVARBU! Jei tik yra galimybė prieš įsigydami vonią būtinai ją “pasimatuokite” t. y. įlipkite, atsigulkite, pasitikrinkite, ar galite pirštų galais pasiekti vonios galą.
  • Netinkamas praustuvo kampas arba aukštis. Statyti praustuvą ir maišytuvą būtina tiksliai pagal gamintojo instrukcijas. Prieš pirkdami praustuvą paanalizuokite pasirinkto maišytuvo brėžinius, įvertinkite, ar vanduo bėgs tinkama kryptimi ir atstumais.  
  • Labai svarbu atsakingai rinktis ir išlaikyti balansą tarp matomų ir nematomų vonios kambario elementų, tarkim, pasirinkus prabangią santechninę keramiką nesirinkti ekonominės klasės potinkinio rėmo.

Vonios kambario keramikos naujienos ir tendencijos

Specialistas sako, kad pagrindiniai santechninės keramikos pasirinkimo kriterijai išliks technologijos, tvarumas, taupumas ir gamtos tausojimas. 

„Villeroy & Boch” yra sukūrusi technologiją „DirectFlush“, kuri padeda gerokai sumažinti nuleidžiamo vandens kiekį, ir unitazai su tokia technologija sparčiai populiarėja.

Santechnikos prietaisai neturi įprastos vandeniui tekėti skirtos briaunos, vanduo teka tiesiai, o jo srautas nuplauna visą unitazo vidų neaptaškydamas sėdynės, todėl nepriekaištingam nuplovimui užtenka 4,5 / 3 litrų vandens.

2021 metais kompanija pristatė naujos kartos „Twistflush“ apiplovimo technologiją, kuri vietoj tekančio vandens srovės sukuria sūkurį, kuris nepriekaištingai nuplauna visą unitazo kūgio formos vidų su tuo pačiu minimaliu 4,5 / 3 litrų vandens kiekiu.  

w Subway3 2020 1271
Kolekcija „Subway“ su „Twistflush“ apiplovimo  technologija „ gamintojas – „Villeroy&Boch“

Keramikos dizaino tendencijos, pasak Lauryno, rodo, jog spalvos vonios kambaryje įsigalėję, o nustebinti galima ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir matiniais praustuvų paviršiais.

Prisibijantiems spalvotų paviršių dėl jų priežiūros, specialistas rekomenduoja rinktis spalvotą praustuvo išorinę dalį su balta vidine. Svarbu nebijoti eksperimentuoti.

w Theano M10 2021 T01 sRGB
Kolekcija „Theano“, gamintojas – „Villeroy&Boch“
MMMMVilleroy Boch alfoldi logo
Temos: Villeroy & Boch

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai