Top Baneris

Vokietijos specialistai lietuvius mokys kvartalinės renovacijos

2015 liepos 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Į Šiaulius – vieną iš trijų šalies miestų, kur bus įgyvendinti pirmieji Lietuvoje bandomieji kompleksinės, vadinamosios kvartalinės, renovacijos projektai, – atvykę vokiečių ekspertai susipažino su savivaldybės atrinktu kvartalu ir pažadėjo „vesti už rankos“ jį atnaujinant.

„Mums labai svarbi vokiečių ekspertų patirtis – Vokietijoje sėkmingai modernizuota jau 80 proc. senų daugiabučių. Ji itin pravers realizuojant Šiaulių, Utenos ir Birštono savivaldybių kvartalinės renovacijos bandomuosius projektus. Remiantis šiais projektais, bus parengta nacionalinė kvartalinės renovacijos programa“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Bandomajam projektui Šiaulių miesto savivaldybė atrinko Draugystės prospekto kvartalą. Šiame 12 hektarų ploto kvartale gyvena apie du tūkstančius žmonių. Jame yra verslo, komercinės, paslaugų ir visuomeninės paskirties pastatų, bet vyrauja gyvenamieji namai. Iš 23 senų daugiabučių jau devyni modernizuoti.

Renovuojant šį kvartalą bus ne tik atnaujinami kiti daugiabučiai ir viešieji pastatai, bet ir senosios šilumos trasos bus pertvarkomos į žemos temperatūros centrinio šildymo tinklus, tvarkomos žaliosios teritorijos, modernizuojami gatvių apšvietimo tinklai. Pastarieji ne tik Šiauliuose, bet ir kituose šalies miestuose dėl senų šviestuvų ir susidėvėjusios automatikos sunaudoja itin daug energijos. Bus modernizuojama ir kita kvartalo infrastruktūra.

Vokiečių ekspertai padės įgyvendinti ir kitus du kvartalinės renovacijos projektus – Utenoje ir Birštone.

AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video