Top Baneris

Vokietijos įmonė perėmė didžiausio Lietuvos cemento gamintojo kontrolę

2021 liepos 1 d.
akmenes cementas gamykla
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausia Lietuvos cemento gamybos bendrovės „Akmenės cementas“ akcininkė Vokietijos statybinių medžiagų gamintoja „Schwenk Zement Beteilgungen“ įsigijo dar 50,4 proc. įmonės akcijų ir padidino valdomą dalį iki 97 procentų.

Sandorio suma neskelbiama. 

Vokietijos bendrovė dabar turi dvi didelio našumo cemento gamyklas Šiaurės Europoje ir siūlo platų  statybinių medžiagų portfelį, pranešė „Schwenk“.

Vokietijos bendrovė taip pat įsigijo 75,41 proc. klinčių ir molio kasybos bendrovės „Kalcitas“ bei bei po 100 proc. prekybos bendrovių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų, o per „Cemeką“ – „Akmenės transporto“ kontrolę, per „Akmenės cementą“ – bendrovės „Medis ir betonas“ ir Naujosios Akmenės sanatorijos kontrolę.

Lietuvos Konkurencijos taryba leidimą sandoriui suteikė birželio pradžioje.

„Schwenk“ iš Meksikos statybinių medžiagų gamybos grupės „Cemex“ 2019 metais įsigijo turto Baltijos šalyse ir Skandinavijoje, įskaitant beveik 38 proc. „Akmenės cemento“ akcijų. „Cemex“ tuomet skelbė, kad turtą ji parduoda už maždaug 340 mln. eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video