Top Baneris

Vokietijos automobilių dalių pramonės gamyklą projektuos lietuviai

2018 vasario 1 d.
„Continental“
„Continental“ gamyklos Lietuvoje vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vokietijos technologijų ir automobilių komponentų pramonės kompanija „Continental“ patvirtino, kad inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“ šiemet sukurs bei pradės įgyvendinti naujausią „Continental“ gamyklos statybos projektą pakaunėje. Pastarasis laikomas viena didžiausių investicijų Lietuvos istorijoje – siekia 95 mln. eurų.

„Continental“ dėmesio „Baltic Engineers“ sulaukė po to, kai pastaroji tapo langų gamybos komplekso, kylančio Marijampolės LEZ, statybų projektuotoja ir valdytoja. Šio projekto vertė 100 mln. eurų. Anksčiau „Baltic Engineers“ išgarsėjo sėkmingais IKEA projektais Vilniuje bei Rygoje.

darius kvedaras

Darius Kvedaras.

„Tarptautinės industrijos milžinų dėmesį patraukėme įgiję patirties stambiuose tarptautiniuose projektuose, be to esame viena iš nedaugelio Baltijos šalių rinkoje dirbančių įmonių, turinčių kompetencijų suteikti dvi pagrindines, projektų vystytojų itin vertinamas, projektavimo ir projektų valdymo paslaugas vienu metu“, – sako „Baltic Engineers“ generalinis direktorius Darius Kvedaras.

„Baltic Engineers“ vadovas atskleidė, kad „Continental“, rinkdamiesi partnerius Lietuvoje, kėlė jiems itin didelius reikalavimus ir ieškojo įmonių, profesionaliai naudojančių šiuolaikiškus projektavimo įrankius. Pasak generalinio direktoriaus, „Continental“ gamykla projektuojama pasitelkus pažangiausią 3D Informacinio pastato modeliavimo – BIM (angl. Building Information Modelling) – programinę įrangą bei BIM projekto valdymo standartus. Naudojant minėtą šiuolaikišką projektų kūrimo ir valdymo metodiką, kiekviename etape gali būti kontroliuojama projekto kokybė, darbų terminai, resursai, būsimas statybų biudžetas, o vėliau ir statybų eiga bei valdymas, pastato priežiūra ir jo eksploatacija. Be to, projektas rengiamas vadovaujantis JAV tvaraus projektavimo sistemos „LEED“ (angl. „Leadership in Energy and Environmental Design“) reikalavimais.

„Continental“ kuria novatoriškas technologijas ir paslaugas, skirtas tvariam ir sujungtam žmonių ir jų prekių judumui. Naujoms įmonėms, kaip ir Lietuvos gamyklai, keliami aukščiausi tvarumo ir gamtosaugos reikalavimai. Pakaunėje iškilsianti gamykla užims 16 tūkst. kv. m plotą ir turės atitikti A+ energinės klasės reikalavimus, o renkantis statybines medžiagas bus remiamasi ne vien įprastais techniniais duomenimis bet ir jų gyvavimo trukmės analize.

„Continental“ gamyklos Lietuvoje vizual.

Be to, siekiant kuo efektyviau panaudoti energiją būsimame pastate, ketinama atlikti ne tik pastato, bet ir visų technologinių įrenginių dinaminį, energinį modeliavimą. Jis bus vykdomas gamyklą „pastačius“ virtualioje erdvėje bei imituojant pastato gyvavimą ir fiksuojant konkrečius energijos sąnaudų pokyčius per visus metus.

Energinis modeliavimas leis „Baltic Engineers“ projektuotojams itin tiksliai parinkti energiją taupančius sprendimus ir medžiagas, atsižvelgiant ne į teorinius skaičiavimus, bet į realius, modeliavimo metu gautus duomenis.

Būsimasis gamyklos pastatas turės atitikti aukščiausius patikimumo standartus pagal „FM Global“ reikalavimus, apimančius nuostolių prevencijos standartus, susijusius su kokybe, techniniu vientisumu ir našumu.

Planuojama, kad „Continental“ gamyklos statyba bus baigta 2019 m. antrojo ketvirčio pabaigoje. Čia dirbs apie 1000 specialistų.

Projekto eigos koordinavimo kokybę užtikrins ne tik įmonėje įdiegti ISO, bet ir Vokietijos VDI standartas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video