Top Baneris

Vitės progimnazijos stadione – reikšmingos permainos

2022 balandžio 14 d.
Grunto šalinimas Klaipėdoje
Klaipėdos sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Užbaigti beveik 740 tūkst. eurų kainavę užteršto  grunto sutvarkymo darbai Klaipėdos Vitės progimnazijos teritorijoje. Kitas žingsnis – sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros rangovui parinkti.

„Tai pirmoji iš esmės tvarkoma miesto teritorija,  kurioje ne kartą anksčiau buvo viršyta dirvožemio tarša, bet jokie tvarkymo darbai nevyko”, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.  Anot jo, per artimiausius kelerius metus savivaldybė planuoja sutvarkyti dar tris teritorijas, kuriose buvo nustatyta dirvožemio tarša sunkiaisiais metalais.

Minėta teritorija – viena iš devynių šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančių teritorijų, kur 2010 m., 2015 m. ir 2019 m. buvo nustatyta neleistina dirvožemio tarša chromu. Prieš dvejus metus Lietuvos geologijos tarnyba nurodė, kad visoms devynioms į tyrimą įtrauktoms teritorijoms būtina parengti tvarkymo planus. Tvarkymo planuose buvo numatyta šalinti tik paviršinį užteršto grunto sluoksnį iki 20 cm gylio.  Kadangi Vitės progimnazijos teritorijoje suplanuota sporto paskirties inžinerinių statinių statyba, todėl šiaurinėje tvarkomos teritorijos dalyje nukasamo grunto sluoksnio storis buvo  padidintas iki 0,5 m storio. Užteršto dirvožemio šalinimo darbus atliko UAB „Vilniaus BDT“.

Pagal parengtą atnaujinimo projektą Vitės sporto aikštyne planuojama įrengti drenažo sistemą, dirbtinės žolės futbolo aikštę su kamuolių gaudyklėmis, aptvertą  universalią aikštelę, tinkamą krepšiniui, tinkliniui ir tenisui žaisti. Taip pat suplanuota lietos dangos multifunkcinė žaidimų  aikštelė su gimnastikos ir laipiojimo elementais, bėgimo takai, šuolių į tolį sektorius. Teritorija bus aptverta, įrengtas apšvietimas ir sėdimos vietos žiūrovams, kita smulki infrastruktūra. Planuojama stadiono rekonstrukcijos sutarties vertė – 840 tūkst. Eur. Tikimasi, kad darbai sporto aikštyne bus baigti iki š. m. spalio 1 d.

 

Šaltinis: Klaipėdos sav.

Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video