Top Baneris

Kauniečiai jau parengė S. Dariaus ir S. Girėno stadiono detalųjį planą

2016 kovo 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Visuomenei pristatytas atnaujintas sklypo, kuriame stovi rekonstrukcijos laukiantis S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, detalusis planas. Projekto teritorijoje gyvenantiems kauniečiams daugiausia nerimo kelia padidėjus stadionui išaugsiantis pėsčiųjų ir automobilių eismas. Savivaldybės vadovai ir projektą ruošę specialistai tikino, kad rengdami detalųjį planą eismo srautų sureguliavimui skyrė ypatingą dėmesį, ir rekonstruota sporto zona tikrai netaps gyventojų galvos skausmu.

Siekiant pritraukti tarptautinio lygio futbolo varžybas S. Dariaus ir S. Girėno stadione bus didinamas žiūrovų vietų skaičius. Šiuo metu pusžiedžio formos stadiono tribūnos gali susirinkti 9,5 tūkst. sporto aistruolių. Po rekonstrukcijos šis skaičius sieks maždaug 16 tūkst.

„Nors iš pradžių buvo galvojama apie 20 tūkst. vietų, specialistų argumentai įtikino. Jų teigimu, nekeičiant esamų tribūnų aukščio, o pristatant naujas ten, kur jų šiuo metu nėra, pasieksime iki 16 tūkst. vietų. Šis skaičius yra optimalus“, – tvirtino Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Planuojama, jog tribūnose sėdinčius žiūrovus nuo lietaus saugos stogas, o nauja aikštės danga, bėgimo takai, modernus apšvietimas bei kita stadiono infrastruktūra užtikrins, jog rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus.

Planuoja naujas automobilių aikšteles

Sprendžiant automobilių statymo klausimą, daug problemų išspręs greta stadiono iškilsiančio naujo lengvosios atletikos maniežo cokoliniame aukšte planuojama įrengti aikštelė. Dar didesnę aikštelę planuojama įrengti po kitoje stadiono pusėje esančiu lauko teniso aikštynu.

Didelės automobilių stovėjimo aikštelės numatytos prie planuojamo rekonstruoti Kauno zoologijos sodo bei Dainų slėnio. Iš viso keliose aplink esančiose aikštelėse bus įrengta 1300 stovėjimo vietų. Nuspręsta, jog greta stadiono esanti Sporto gatvė bus skirta tik pėstiesiems. Pagrindinis pėsčiųjų patekimas ir judėjimas į stadioną vyks per Sporto gatvę, taip pat – iš Dainų slėnio.

„Šiemet prasidės Kauno zoologijos sodo rekonstrukcija. Dabartinė zoologijos sodo aikštelė kelsis į vidų, o parko išorėje miestas įrengs daug naujų parkavimo vietų“, – akcentavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

d ir g stadionas 2

Reikės ryžtingų sprendimų

Svarstoma masinių renginių stadione, sporto halėje ar naujajame lengvosios atletikos manieže metu riboti eismą Perkūno alėjoje. Vienas siūlymų – į šią gatvę leisti įvažiuoti tik vietiniams gyventojams, specialius leidimus turintiems sporto varžybų lankytojams ir viešajam transportui.

„Siekiant išguiti tą chaosą, kuomet automobiliai statomi bet kur ir bet kaip, taip užstatant greta stadiono gyvenančių žmonių kiemus, reikia ryžtingų sprendimų“, – teigė P. Mačiulis.

Preliminariais skaičiavimais, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija gali kainuoti apie 12–14 mln. eurų. Dalis šios sumos bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų. Tiksli darbų kaina paaiškės užbaigus techninį rekonstrukcijos projektą ir sulaukus rangovo konkurso rezultatų. Rekonstrukciją planuojama pradėti šį rudenį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video