Top Baneris

Visuomenei atvertas atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje

2022 lapkričio 3 d.
Klaipėdos uosto molas
Portofklaipeda nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdiečius ir miesto svečius pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka ir socialinę funkciją – seniai yra tapęs gyventojų traukos objektu.

Bangolaužių rekonstrukciją vykdantys rangovai atnaujino šiaurinio molo dangas bei sienutę, sutvarkė ten esančias komunikacijas. Tad, kaip ir planuota, po laikinų ribojimų gyventojai jau gali pasivaikščioti ant šiaurinis molo bei gėrėtis nuo jo atsiveriančiais vaizdai.

„Po suplanuotų rekonstrukcijos darbų atlikimo, kuriuos tikrai skubėjome užbaigti numatytu laiku, šiaurinis bangolaužis vėl atviras visuomenei. Iš arti pamatyti ir pajusti jūros jėgą, pamojuoti išplaukiančiam ar grįžtančiam laivui yra geriausia terapija siekiant geros nuotaikos. Tikiuosi, kad molai ir vėl bus išskirtinė uostamiesčio vieta, tarsi magnetas traukianti miestiečius ir svečius“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vėliau visuomenei bus atvertas ir molas Smiltynėje, kur bus specialiai įrengtos dvi apžvalgos aikštelės.

Pagrindinė bangolaužių funkcija – saugoti uosto įplaukos kanalą nuo išorinių jūros veiksnių. Tačiau daugybę metų jie turi ir socialinę funkciją – bangolaužiai yra klaipėdiečių bei miesto svečių traukos objektai.

„Visas gyvenimas čia – jūra, saulė, darbas. Žmonės labai džiaugiasi, kad gali ateiti ant molo, daug kas čia palydi ir sutinka laivus, jūrininkų šeimos čia eina. Tiems, kas gyvena Klaipėdoje, uostas, jūra yra gyvenimas. O dabar, kai viskas sutvarkyta, tai išvis gražu“, – kalbėjo ant molo sutikti klaipėdiečiai Ramutė ir Romas.

„Labai svarbu, kad sutvarkyta, juk visi čia važiuoja – tiek vietiniai, tiek nevietiniai. Gražumas ir saugumas – yra gerai“, – vieni pirmųjų atnaujintu šiauriniu molu užsuko pasivaikščioti į Klaipėdą atvykę kauniečiai Tadas ir Milda.

Rekonstrukcijos metu yra sustiprinami esami pietinis ir šiaurinis bangolaužiai, nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjęs Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas.

 

 

Šaltinis: Portofklaipeda

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video