Top Baneris

„Vilnius Street Art“: atšauktas projektas nesutrukdė aktualiai diskusijai

2016 rugpjūčio 25 d.
Abchazija Ch. Herwigo nuotr.
Christopherio Herwigo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Miesto veidą formuoja ne vien gyventojai, pastatai, gatvių tinkas, bet ir įvairūs iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi smulkiosios architektūros objektai. Viešojo transporto stotelės, suoliukai, gėlių klombos, apšvietimo stulpai, reklaminiai stendai yra nusėję visą miestą, mūsų akis nuolat su jais susiduria, tačiau ar jie yra charakteringa miesto dalis?

Smulkiosios architektūros objektai gali tiesiog atlikti savo funkciją ir niekuo nesiskirti nuo esančių dar keliose dešimtyse Europos miestų. Tačiau jie gali tapti ir atpažįstamais vietos ženklais.

Apie tai festivalis „Vilnius Street Art“ kviečia pasikalbėti su architektūros istorike Marija Drėmaite, architektu ir architektūros tyrinėtoju Justinu Dūdėnu bei architektu praktiku, įvairių smulkiosios architektūros formų mieste kūrėju Justinu Jakštoniu. Pokalbis vyks šiandien, 19 val., Architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1).

Pokalbį inspiravo fotografo Christopherio Herwigo pasaulinis bestseleris – albumas „Soviet Bus Stops“. Plėtojant transporto temą festivalyje „Vilnius Street Art“ buvo planuojama surengti kontekstinę Ch. Herwigo parodą Geležinio Vilko tunelyje. Realaus mastelio išraiškingų sovietmečio autobusų stotelių fototapetai, eksponuojami greta tikrų šiandienos Vilniaus stotelių pavyzdžių, būtų tapę puikia erdve diskusijai plėtoti.

Deja, festivalio „Vilnius Street Art“ organizatoriams šį išskirtinį projektą teko atšaukti paskutinę minutę dėl partnerių  formalaus požiūrio į projektų viešojoje erdvėje įgyvendinimo procesus.

„Festivalio partneriams pritrūko pasitikėjimo ir polėkio – jie atsisakė pradėti stotelių atvaizdų eksponavimą neturint pasirašyto savivaldybės leidimo, nors žodinis pritarimas buvo užtikrintas. Festivalio komanda džiaugiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybė šiemet itin glaudžiai bendradarbiavo derinant projektus, kurie, kaip ir paroda Geležinio Vilko tunelyje, dar niekada nebuvo įgyvendinti sostinėje, tad nėra išmintas biurokratinis kelias jiems patvirtinti. Savivaldybė davė žodinį įsipareigojimą šį klausimą išspręsti, tačiau parodą kuravusiems mūsų partneriams to nepakako, ir jie paskutinę minutę parodą atšaukė“, – pasakojo festivalio „Vilnius Street Art“ kuratorė Gabija Grušaitė.

Pasak jos, iki šiol festivalis sėkmingai vyksta jau ketvirtus metus vien dėl to, kad svarbiausia jame buvo kūrybinis procesas ir prioritetas buvo teikiamas idėjos įgyvendinimui, o ne procedūroms. „Jei tiki idėja, jokie laikini sunkumai netrukdo“, – sako kuratorė.

Todėl nepaisydami ištikusių nesklandumų, organizatoriai tikisi, kad pokalbis apie smulkiąją architektūrą mieste bus turiningas ir paskatins dar labiau plėsti festivalio „Vilnius Steet Art“ rėmus – gatvės meną suvokiant ne vien kaip piešinius ant sienų, bet ir įvairias instaliacijas bei objektus mieste.

Festivalio „Vilnius Street Art“ pokalbis „Smulkioji architektūra. Kokia ir kodėl?“ vyks rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 19 val., Architektų sąjungoje, Kalvarijų g. 1

„Vilnius Street Art“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video