Top Baneris

Vilnius ir Tauragė – tarp 100 miestų, kurie sieks tapti neutraliais klimatui

2022 balandžio 29 d.
Vilnius žalias miestas
G. Stravinskaitės /Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilnius ir Tauragė pateko tarp 100 Europos miestų, kurie pagal ES misiją „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ įgyvendins eksperimentinę inovacijų programą ir iki 2030 m. sieks tapti poveikio klimatui nedarančiomis gyvenvietėmis.

Paraiškas dalyvauti misijoje iš viso pateikė 377 miestai iš 26 ES šalių ir dar 8 Europos valstybių. Tarp pareiškėjų buvo ir šie Lietuvos miestai – Alytus, Gargždai, Kaunas, Kėdainiai, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė, Vilnius ir Visaginas.

ES misijos – Europos Komisijos koordinuojami veiksmai, kurių paskirtis yra sutelkti reikiamus išteklius: finansavimo programas, politinius sprendimus ir teisinį reglamentavimą, konkretiems strateginiams tikslams pasiekti. Šiuo atveju siekiama ne tik paspartinti miestų, jau žengiančių CO2 neutralumo link, žingsnius, bet ir įtraukti miestus, kurie tik pradeda šį kelią.

Europos Sąjunga siekia, kad visi jos miestai iki 2050-ųjų taptų žaliomis gyvenvietėmis, nedarančiomis neigiamo poveikio globaliniam klimatui. Vilnius, Tauragė ir dar 98 Europos miestai stengsis tai padaryti greičiau ir perduoti įvairius institucinius, teisinius ir kitus įrankius kaip gerąją praktiką likusiai Europai.

Pradinis misijos darbo etapas bus sutelktas padėti atrinktiems miestams rengiant miestų klimato sutartis – dokumentus, kuriuose bus numatytos priemonės, būtinos sumažinti poveikį klimatui iki minimumo, bei investicijų planai. Vėliau misijos platformoje miestams bus teikiama pagalba dėl piliečių įtraukimo, investicinių planų rengimo, bus rengiamos konsultacijos dėl finansavimo galimybių, padedama įgyvendinant sutartyse numatytus įsipareigojimus.

Miestams, pasirašiusiems miestų klimato sutartis, taip pat bus suteiktas „Mission label“ ženklas, padėsiantis gauti papildomą finansavimą per ES programas, Europos investicijų banką ir privačius investuotojus.

ec rtd he cities mission meet the cities factsheet 2 832x1024 1
100 misijos miestų

Tuo pačiu misijos miestai naudosis galimybėmis dalyvauti tyrimuose ir bandomuosiuose inovacijų projektuose, dalinsis patirtimi su visais ES miestais. ES tyrimų ir inovacijų platforma „Horizon Europe“ iki 2023 m. į inovacijų projektus, susijusius su misija, investuos 350 mln. eurų.

 

Šaltinis: Vilniaus sav.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video