Top Baneris

Vilnius imasi naujų mokyklų statybų (1)

2017 lapkričio 27 d.
Balsių mokykla
Mokykla Balsiuose. Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Pirmosios po nepriklausomybės europinio lygio ugdymo įstaigos statusą turėjusi Balsių mokykla, panašu, sulauks „konkurentų“. Sostinės savivaldybės planuose – per artimiausius kelerius metus pastatyti 5 naujas mokyklas ar jų priestatus. Apie 3 tūkst. naujų vietų moksleiviams atsiras tuose rajonuose, kuriuose labiausiai reikia naujų mokyklų – Pilaitėje, Verkiuose, Pašilaičiuose, Pavilnyje ir  Žirmūnuose.

Vilniuje per pastaruosius ketverius metus mokinių skaičius išaugo beveik 4 tūkstančiais:  jei 2014 metais Vilniuje mokėsi apie 66 tūkst. moksleivių, tai šįmet rugsėjo 1-ąją į mokyklas atėjo jau daugiau kaip 70 tūkst. mokinių.

Balsiuose

Pirmoji sostinėje duris atvers nauja šiuolaikiška pradinė mokykla Balsiuose. Parengus techninį projektą, jau kitų metų vasarą prasidės statybos darbai. Tai bus dviejų korpusų pastatas, kuriuos tarpusavyje sujungs įstiklinta galerija, vitrinos tarnaus kaip natūralios šviesos šaltiniai koridoriams. Abu korpusai turės vidinius  kiemus. Naująją mokyklą jau 2019 metų rudenį galės lankyti apie 600 mokinių.

Pašilaičiuose

Iki 2019-ųjų pabaigos nauja progimnazija (11 tūkst. kv. m dydžio) atsiras ir Pašilaičiuose. Ji bus statoma greta dabartinės Gabijos gimnazijos, kurioje moksleiviams nebeteks mokytis dviem pamainomis kaip iki šiol.  Naujame Gabijos gimnazijos priestate mokysis apie 950 mokinių.

Pilaitėje

Dar viena mokykla bus statoma sparčiausiai sostinėje augančiame rajone – Pilaitėje. Pastačius ją,  seniūnijoje veiks jau dvi progimnazijos ir viena gimnazija. Naujoje Pilaitės mokykloje mokysis  daugiau kaip 700 mokinių. Savivaldybė jau pradėjo būsimos mokyklos projektavimą, kuris truks iki kitų metų rudens, o statybas planuojama  pradėti 2019 metų pradžioje. Šiame rajone planuojama statyti ir du naujus darželius.

Žirmūnuose

Prie Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos Žirmūnuose planuojamas naujas priestatas, kuriame galės mokytis dar apie 300 mokinių. Dviejų aukštų, daugiau kaip 1500 kv. m ploto priestatas  sujungs du esamus korpusus. Priestate bus įrengtos 4 klasės, sporto salė su pagalbinėmis patalpomis,  biblioteka, skaitykla, choreografijos klasė. Dar šiemet ketinama baigti rengti techninį projektą, o iki 2019 metų pavasario pastatyti priestatą.

Pavilnyje

Pavilnyje, šalia „Vilnies“ mokyklos iškils naujas dviejų aukštų (1664 kv. m) priestatas, kuriame mokysis apie 300 mokinių. Priestate bus įrengta 10 klasių, informatikos kabinetas, 190 kv. m  ploto daugiafunkcė aktų salė  su scena, kuri galės būti naudojama ir kaip valgykla. Antrajame aukšte bus sukurta poilsio erdvė pertraukoms. Parengus projektą, kitų metų pavasarį ketinama pradėti ir statybos darbus. Tikimasi, kad  moksleiviai naują mokyklą lankys jau 2019 metais.

Skaičiuojama, kad naujų mokyklų statyboms prireiks 32,2 mln. eurų.

Mokykla Balsiuose. Vilniaus savivaldybės vizual.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • bg560412

  2017-12-01, 15:38  

  Kaži kodėl neužsimenama kas projektuoja šias mokyklas?
  Prieš gerą dešimtmetį buvo išdiskutuota, kad norint nenusileisti švietimo kokybe bent jau estams, mokymo bazei reikia skirti maksimaliai daug dėmesio. Po konkurso atsirado Balsių mokykla. Atrodo, kad geros mintys jau pamirštos ir jokių inovatyvių minčių niekam nereikia, o suomiai su estais tegu sau turi geriausią švietimo sistemą pasaulyje. Mes geriau pasvaikim apie paprastesnes idėjas Lietuvai.
  Galėtų būti idėja Lietuvai – sukurkim geriausią švietimo sistemą pasaulyje!!!!!
  Gal ir emigruoti nustotų….

Rekomenduojami video