Top Baneris

Vilniuje už 13 mln. eurų bus įrengtas Mamuto parkas (3)

2024 balandžio 29 d.
Mamuto parkas Senvages iejimo zona scaled
„Bauland“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Šeškinės šlaitų geomorfologiniame draustinyje ketinama įrengti parką, pavadintą Mamuto vardu. Anksčiau skelbta preliminari projekto vertė – apie 13 mln. eurų (su PVM). 

Parko projektą parengęs architektūros įmonės „Bauland“ architektas Donatas Baltrušaitis sako, jog taip norima įprasminti paskutinio ledynmečio ribą. 

„Parke kuriame atviro muziejaus koncepciją, siekiant įprasminti, papasakoti vilniečiams, informaciniuose stenduose, edukacinėje medžiagoje, apie Vilniaus geomorfologinės raidos etapus, paskutinio ledynmečio ribą, kuris ir suformavo visą Vilniaus reljefą“, – BNS sakė D. Baltrušaitis.

Jo teigimu, įgyvendinus projektą taip pat bus sujungti tarp atskirų miesto rajonų nutiesti pėsčiųjų bei dviračių takai. Vienas jų – šalia Ukmergės gatvės.

Mamuto parkas sklypo planas Bauland
„Bauland“ IR „Aplan“ vizualizacija

Projekto komanda: Donatas Baltrušaitis, Agnė Dailidaitė, Milda Pacevičiūtė, Rasa Pilkauskaitė, Povilas Šimonėlis, Lukrecija Simutytė (MB „Bauland“)

Projekto bendraautoriai: Gytė Čeikuvienė, Domantas Baigys (UAB „Aplan“)

Projekto vadovas: Arūnas Andrašiūnas

Projektą padėję sukurti konsultuojantys ekspertai: Simonas Saarmann, Vilma Gudynienė, Kristina Gaučė ir Ričardas Skorupskas

Vilniaus savivaldybės teigimu, jei projekto parengiamasis etapas vyktų, kaip suplanuota, rangos darbai galėtų prasidėti 2025 metų pabaigoje.

Mamuto parkas Pesciuju tiltas
„Bauland“ vizualizacija

Parke bus natūrali gamtinė aplinka, išsaugomi medžiai ir gamtinės buveinės, sudaromos palankios sąlygos naujų rūšių įsikūrimui, bus atkuriami laukinių pievų plotai, juose bus šalinami invaziniai augalai.

Gamtinio karkaso vientisumui idėjos autoriai anksčiau siūlė šalia dabar esančio tilto į „Akropolio“ prekybos centrą įrengti viaduką, skirtą gyvūnų migracijai virš Ozo gatvės. D. Baltrušaičio teigimu, projektiniuose pasiūlymuose viaduką įrengti siūloma su būsimais projektais – šiuo metu dėl jo joks sprendimas nėra priimtas.

„Bauland“ taip pat yra parengusi daugiafunkcį dviračių ir paspirtukų saugyklų projektą Vilniuje. Šiuo metu ji projektuoja Ričardo Gavelio skverą Vilniuje

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Apgavo

  2024-05-07, 16:06  

  Mamutų, kaip supratau nebus.
  Tik pavadinimas intriguojantis…kažkas panašaus į stadioną-miražas.

 • ats.

  2024-05-07, 10:44  

  Mano nuomone, Kaune esančius parkus reikėtų labiau apželdinti, kad ir įvairių rūšių pušimis. Dabar Kalniečių parko takai, infrastruktūra sutvarkyta, bet tiesiog trūksta medžių, pernelyg daug plynų vietų. Parkai galėtų būti įrengti ir dabartinių pievų ir chaotiškų krūmų vietoje palei autostradą- šalia esančiuose gyvenamuose rajonuose sumažėtų tarša ir triukšmas.Autostradą nuo parkų reikėtų atskirti akustinėmis sienutėmis.

 • ... pavydžiu Vilniui ...

  2024-05-04, 21:46  

  Norėčiau kad ir Kaune atsirastų kuo daugiau sutvarkytų skverų, naujų parkų, ir sporto aikštelių mikrorajonuose. Meras Matijošaitis labai jau susikoncetravęs dideliems projektams o galėtų mikrorajonų vaikams aikšteles sutvarkyti, visos labai apleistos.

Rekomenduojami video