Top Baneris

Vilniuje prasidėjusioje didžiausioje statybų parodoje Baltijos šalyse RESTA 2024 aplinkos ministras pateikė gerų žinių

2024 balandžio 25 d.
RESTA 2024 b
RESTA 2024 parodos akimirka.
Pasidalykite straipsniu

Šį ketvirtadienį LITEXPO prasidėjo tarptautinė statybų verslo paroda RESTA 2024 – didžiausia statybų verslo paroda Baltijos šalyse. Šį kartą ji lankytojus pasitinka su itin gausia lauko ekspozicija ir kaip niekada turininga programa. Organizatorių teigimu, pagrindiniai parodos akcentai – tvarumas, energinis efektyvumas, žalioji transformacija ir inovacijos statybų sektoriuje.

Statybų sektoriaus laukia valstybinių užsakymų injekcija

Parodos atidarymo spaudos konferencijoje dalyvavęs LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas pabrėžė: „Parodos svarbios, nes čia susitinka lyderiai, kurie formuoja sektoriaus ateitį.“

Ministras pasidžiaugė Lietuvos statybų sektoriaus lyderyste statybų skaitmeninimo srityje ir užsiminė apie būsimus valstybinius užsakymus, kurie turėtų padėti sulėtėjimą gyvenamųjų namų statybų sektoriuje išgyvenančiam verslui neprarasti augimo.

„Manau, antroje metų pusėje įvyks lūžis. Bus daug viešųjų pirkimų ir palengvinimų. Nuo lapkričio įsigalios naujos statybos leidimų išdavimo procedūros, kurios žymiai pagreitins procesus verslui“, – sakė S. Gentvilas.

Savo ruožtu Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas atkreipė dėmesį į iššūkius, su kuriais susidūrė statybininkai žiemą, tačiau paminėjo, kad nepaisant jų Lietuvos statybų bendrovės sugebėjo augti ir pasirodė geriausiai visoje Europos Sąjungoje. Be to, asociacijos vadovas pabrėžė ir lietuvių pasiekimus tarptautinėse rinkose.

„Mane net stebina, kiek ir kokių projektų Lietuvos bendrovės sugeba įgyvendinti. Pavyzdžiui, jos atlieka darbus Japonijoje, Izraelyje ir Pietų Korėjoje. D. Gedvilas taip pat paminėjo, kad gyvenamoji statyba šalyje sumažėjo, bet pabrėžė pozityvius atsigavimo ženklus eksporto rinkose, kai gyvenamuosius rajonus Lietuvos bendrovės stato kaimyninėse šalyse, pavyzdžiui, Suomijoje. 

RESTA 2024 a
RESTA 2024 parodos akimirka.

Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė Roberta Dudutė, kalbėdama apie šių metų parodą RESTA 2024, akcentavo, kad šiais metais joje dalyvauja daugiau nei 300 įmonių, tarp kurių yra įmonių ir iš Latvijos, Estijos, Italijos, Danijos, Suomijos ir Bulgarijos.

LITEXPO atstovė taip pat akcentavo, kad parodoje vyks apie 30 įvairių renginių ir konferencijų, kurios atspindi visuomenės ir verslo aktualijas, pavyzdžiui, žaliąją transformaciją ir skaitmeninę statybą.

Parodoje – nuo skaitmeninių technologijų iki šiaudinių namų

Parodos vidaus ekspozicija išdėstyta per tris sales, kuriose pristatomi įvairiausi sprendimai – nuo statybinių medžiagų iki skaitmeninių technologijų. Lankytojai gali atrasti viską, kas susiję su statyba ir renovacija: nuo stogų dangų iki langų, durų ir saugos aprangos. Taip pat galima išvysti ir naujausias technologijas, skirtas individualiems bei daugiabučiams namams atnaujinti.

Ketvirtoje LITEXPO salėje visas dėmesys skiriamas komunikacijoms – čia pristatomi vandentiekio, šildymo ir vėdinimo sprendimai ir bekontaktė santechnika – inovacijos, leidžiančios taupyti energiją ir padidinti patalpų komfortiškumą.

Užsukus į trečią salę, patenkama į skaitmeninės statybos pasaulį, kur dominuoja programinė įranga, BIM (Building Information Modelling) sprendimai, išmaniųjų namų sistemos ir atsinaujinantys energijos šaltiniai.

RESTA 2024
RESTA 2024 parodos akimirka.

Po atviru dangumi esančioje parodos ekspozicijoje taip pat nestinga progų paganyti akis: galima apžiūrėti ir paliesti statybinius ir apdailos elementus, rąstinius ir modulinius namus, taip pat įvairias lauko erdvės tvarkymo sistemas – nuo šildymo ir vandentiekio iki elektros instaliacijų ir santechnikos. Čia pristatomi ir mediniai bei metaliniai gaminiai, pavėsinės, sandėliukai, vaikų žaidimo aikštelės ir apželdinimo sprendimai.

Be minėtų ekspozicijų, parodoje numatyta ir daugybė renginių, seminarų ir dirbtuvių, skirtų skirtingoms auditorijoms – tiek specialistams, tiek visuomenei.

Svarbi parodos dalis – profesinis orientavimas, skirtas ne tik patyrusiems specialistams, bet ir jaunimui, svarstančiam apie karjerą statybų sektoriuje. Parodos metu vyks ir meistriškumo konkursas „Apdailos montuotojas 2024“, pabrėžiantis gerų specialistų svarbą ir poreikį rinkoje.

Vienas iš parodos metu vyksiančių išskirtinių renginių – konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, kurioje dalyvausiantys svečiai iš Danijos, Suomijos, Vokietijos diskutuos apie skaitmeninių duomenų naudojimą per visą pastato gyvavimo ciklą.

Apie energinį efektyvumą ir kartu tvarumą parodoje kalbės vyr. architektūros inžinierius Laurynas Marcinkus iš bendrovės „Modulina“, skaitysiantis pranešimą „Tvari statyba iš natūralių medžiagų. Šiaudų skydų technologija“. Tikimasi, kad jis lankytojams padės geriau suprasti, kaip natūralios medžiagos gali būti panaudotos šiuolaikinėje statyboje ir kuo jos yra net pranašesnės ar naudingesnės.

Programoje taip pat numatyta aktuali diskusija „Ar pastatų dekarbonizacija – bendras siekis?“. Joje dalyvaus pranešėjai iš Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos, kurie kalbės apie būtinybę mažinti pastatų anglies dioksido emisijas ir praktinius dekarbonizacijos metodus, kurie tapo itin aktualūs Europos Sąjungai nusprendus, kad nuo 2030 metų naujiems pastatams būtų privalomi nulinės CO2 emisijos standartai.

Parodos metu ypatingas dėmesys bus skiriamas ir įvairioms technologinėms naujovėms. Pavyzdžiui, inžinierius dr. Thore’as Andreassenas iš Norvegijos pristatys naują legionelių šalinimo technologiją, nenaudojančią cheminių medžiagų.

Savo ruožtu Lietuvos medinių surenkamųjų namų klasterio „PrefabLT“ ekspertai diskutuos apie skydinės renovacijos metodikas, taikomas moderniose statybose.

Apie šiuolaikinio gyvenimo komfortą ir technologijų klausimus bus kalbama ir pranešime „Žalioji energija naujuose statiniuose: kodėl jos reikia ir kaip ją gauti“, kurį skaitys bendrovės „Ignitis“ Elektros didmeninės prekybos departamento skyriaus vadovas Eugenijus Šegurovas. Jis pabrėš žaliosios energijos svarbą naujųjų statinių projektuose.

Paroda RESTA 2024 tęsis iki balandžio 27 dienos. Tuo pačiu metu LITEXPO vyksta ir kita paroda, glaudžiai susijusi su statybomis, – „Baldai ir dizaino sprendimai“.
 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video