Top Baneris

Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ – apie duomenų kaupimą visame statinio gyvavimo cikle

2024 balandžio 15 d.
KV
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.

Tryliktus metus iš eilės rengiamoje konferencijoje, laikomoje didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, pranešimus skaitys vieni geriausių Lietuvos ir užsienio šalių specialistų, kurie pasidalys vertingomis įžvalgomis ir praktine patirtimi. Rengiant konferenciją siekiama suteikti galimybę dalytis žiniomis, naujausiomis skaitmeninės statybos tendencijomis ir tarptautine patirtimi, aptarti BIM metodologijos vystymą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Itin didelį dėmesį šių metų konferencijoje specialistai skirs efektyviam pastatų valdymui skaitmeninių duomenų kaupimą ir naudojimą visame pastato gyvavimo cikle, nuo projektavimo iki priežiūros ir naudojimo fazės. Taip pat ekspertai aptars, kaip statinio informacinis modeliavimas (BIM) ir susiję skaitmeniniai įrankiai gali prisidėti prie tvarumo, efektyvumo  ir ilgaamžiškumo užtikrinimo bei ko reikia, kad galėtume pereiti skaitmeninių dvynių realybės.

Nebus praleista ir diskusijų apie naujos kartos pastatų efektyvumą, realijas, iššūkius, susijusius su nekilnojamojo turto perėmimu ir priežiūra. 

Renginio svečių lauks ir konferencijos akcentas – panelinė diskusija, kurioje ekspertai diskutuos apie tai, ar keičiantis statinių savininkams, sutartyje turi būti perduodamas visas materialusis ir nematerialus turtas, įskaitant skaitmeninius duomenis.

Aptars opią problemą

Pasak konferencijos iniciatoriaus, bendrovės „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidento (LSA) Daliaus Gedvilo, BIM vis dažniau taikomas įgyvendinant statybos projektus Lietuvoje.

„Vis dar išlieka problema, kaip efektyviai kaupti ir dalytis duomenimis, informacija. Bendra duomenų aplinka (CDE) sudaro sąlygas visiems statybos projektų dalyviams kaupti skaitmeninius duomenis ne tik statinio statybos etape, bet ir statinio naudojimo stadijoje“, – kalbėjo D. Gedvilas.

Anot D. Gedvilo, sukaupti duomenys naudojant ir eksploatuojant statinį yra ne mažiau svarbūs kaip duomenys atsiradę projektavimo ar statybos stadijoje.

Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas aptars itin opią temą – kaip statinio viso gyvavimo ciklo duomenys turėtų būti perduodami naujam statinio savininkui, kai statinys, ar jo dalis parduodama ar perleidžiamas kitam asmeniui.

„Skaitmeniniai duomenys yra turtas, tik nematerialus. Šis turtas turi vertę, tik ne visada tinkamai įvertinamas ir dažnai neapskaitomas įmonių balanse. Geroji užsienio praktika, kuri bus pristatyta konferencijoje, tikimės, kad padės renginio dalyviams pritaikyti žinias ir savo kasdieniniame darbe“, – viliasi pašnekovas.

343780035 1621908628331501 5853226826619340101 n 1
Praėjusių metų konferencijos akimirka.

Svarbios ekspertinės įžvalgos 

D. Gedvilas pažymi, kad konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ pranešimus skaitys užsienio šalių ekspertai, atstovaujantys didelę patirtį sukaupusioms bendrovėms BIM taikymo ir skaitmeninių dvynių modelių vystymo srityse, kartu su specialistais iš Lietuvos, kurių indėlis ir ekspertinės žinios daro didžiulę įtaką Lietuvos statybų sektoriaus skaitmenizavimui ir inovacijų diegimui, tad tai klausytojams suteiks labai vertingų žinių ir padės geriau suprasti vykstančius globalius pokyčius. 

Diskusijose dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir „Skaitmeninė statyba” VšĮ direktorius Dalius Gedvilas, Statybos sektoriaus vystymo agentūros direktorius Aidas Vaičiulis, „VILNIUS TECH“ Senato pirmininkas prof. Alfonsas Daniūnas, „Granlund OY“ Sprendimų pardavimo vadovas Baltijos ir Šiaurės šalims Mika Virkki, „Catenda“ Verslo plėtros vadovė Edmee Schultz, „Siemens“ atstovas Andrejs Misjuks, „Nordecon“ skaitmenizacijos ir inovacijų vadovas Risto Vahenurm ir kiti.

Konferencijoje taip pat bus apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2024“ nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai bei jų projektų pristatymai.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ vyks didžiausios statybų parodos RESTA 2024 metu. 

Praėjusių metų konferencija pritraukė didelį dalyvių skaičių, o konferencijoje profesionalai aptarė infrastruktūros skaitmenizavimą, jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius bei Vilniaus metro idėją. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 350 asmenų.

343931599 131307206593327 6761555901240190185 n 1
Praėjusių metų konferencijos akimirka.

Bilietus į konferenciją galite įsigyti ČIA

Organizatorius: VšĮ „Skaitmeninė statyba” ir Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).

Rėmėjai: „Matuok”, „Cotenders”, „INHUS”.

Informaciniai partneriai: SA.LT, statybunaujienos.lt.

Plačiau apie renginį ir jo programa ČIA.

Norite tapti renginio partneriu? Plačiau ČIA.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video