Top Baneris

Vilniuje pradėtos dviejų gyvenamųjų bokštų „Skylum“ statybos

2021 rugsėjo 17 d.
skylum vilnius
„Eventus Pro“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta 380 butų, statybos pradžia.

Projektas „Skylum“, į kurį bus investuota 34 mln. eurų, yra vystomas Viršilų g., šalia dviejų pagrindinių Viršuliškių arterijų – Laisvės ir Pilaitės prospektų. Dviejų 70 metrų aukščio pastatų bendras plotas – apie 22 tūkst. kv. m.

„Tai yra unikalus projektas, kuriuo norime atverti naują puslapį: tai bus ne tik vienas nedaugelio Lietuvos gyvenamųjų dangoraižių, bet ir aukščiausias surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų projektas šalyje. Panašu, kad mūsų prognozės pasiteisina, nes jau sulaukėme didelio pirkėjų dėmesio ir jau yra parduota 74 proc. pirmo etapo butų. „Skylum“ dėl savo unikalių architektūrinių sumanymų daugybei būsimų gyventojų taps vieta, sukursiančia aibę puikių akimirkų“, – sako Dalia Andrulionienė, „Omberg group“ generalinė direktorė.

Ketvirtadienį projekte įkasta laiko kapsulė į statybų aikštelę atkeliavo neįprastu būdu – ją atgabeno dronas.

skylum statybos
skylum vilnius virsuliskes dangoraiziai

Dėmesys naujoms architektūros tendencijoms

Kuriant „Skylum“ projektą „Omberg group“ analizavo geriausius gyvenamųjų dangoraižių projektus Vakarų didmiesčiuose. Šiam projektui organizuotas architektūrinis konkursas, kurį laimėjo studija „Eventus Pro“, pasiūliusi išskirtinį eksterjerą.

„Gyventojų patogumui panaudosime visas įmanomas pastato erdves: pirmuosiuose aukštuose įsikurs įvairios komercinės erdvės, kaimynų bendravimą skatins ir dangoraižiuose įrengti modernūs bei jaukūs vestibiuliai“, – teigia „Omberg group“  vadovė.

Kiekviename „Skylum“ daugiabutyje bus įrengtos dvi skirtingos stogo terasos, kuriose planuojama sukurti atskiras ir unikalias erdves laisvalaikiui bei grožėjimuisi išskirtine miesto panorama. Laiptinių dizainas ir įrengimas skatins aktyvų gyvenimo būdą. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje suplanuotos vietos gyventojų elektromobiliams.

skylum dangoraizis vilniuje
skylum vilnius virsuliskes dangoraiziai

Naujo dangoraižių centro kūrimas

„Skylum“ projektas kyla naujai besiformuojančioje aukštybinių pastatų kalvoje, kuri vystoma tarp Karoliniškių ir Viršuliškių mikrorajonų. Toks užstatymas čia buvo numatytas dar tuomet, kai iškilo pirmasis vietos dangoraižis – Spaudos rūmai.

„Neseniai priimtas naujas sostinės bendrasis planas, kuriuo skatinamas miegamųjų rajonų gyvybingumas. Vienas iš tokių rajonų – Viršuliškės – šiandien jau sparčiai auga ir turi daug potencialo tapti vienu svarbiausių miesto pocentrių. Pavyzdžiui, „Skylum“ kaimynystėje, kur prieš dešimtmetį dar buvo tušti laukai, neseniai iškilo ir yra planuojami nauji verslo centrai, užkandinės, kitas aktualias paslaugas teikiančios vietos. Tikime, kad „Skylum“ atgaivins rajono aplinką ir taps vietiniu estetikos ir modernumo simboliu“, – sako D. Andrulionienė.

Pirmojo etapo „Skylum“ 85 proc. statybų baigtumą ketinama pasiekti 2022 m. IV ketv. Šiame etape bus 190 butų. Antrojo etapo statybų eiga kol kas dar planuojama.

Projektą „Omberg group“ plėtoja kartu su atvirojo tipo informuotiems investuotojams skirta investicine UAB „Šiaurės Europos investicinis fondas“.

skylum vilnius virsuliskes dangoraiziai
skylum vilnius virsuliskes dangoraiziai

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video