Top Baneris

Vilniuje plečiamas duomenų centras „DATA INN“

2021 rugpjūčio 10 d.
data inn
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

UAB „Duomenų logistikos centras“ (DLC) plečia J. Tiškevičiaus g. Vilniuje įsikūrusį duomenų centrą „DATA INN“. Į antrąjį plėtros etapą įmonė planuoja investuoti apie 3 milijonus eurų.

Naujojo duomenų centro statybos darbai bus pradėti jau šį rudenį. Daugiau nei 500 kv. m dydžio serverinė patalpa bus skirta ne tik pavienių serverių spintų nuomai bendrose serverinėse, bet ir privačioms celėms, kur patekimas bus papildomai kontroliuojamas ir dedikuotas klientų sprendimams. Tokiu būdu užtikrinamas dar didesnis saugumas ir konfidencialumas.

Kaip teigė įmonės vadovas Darius Zailskas, plėtrai įtaką padarė ženkliai išaugęs skaitmeninių duomenų naudojimas ir vis augantys klientų poreikiai. „Pandemijos metu matome dvi dideles tendencijas dėl pasikeitusio požiūrio į nuotolinį darbą: paspartėjo procesų automatizacija ir duomenų skaitmenizavimas, t.y. didėja skaitmeninių duomenų kiekis ir jų apdorojimo sparta. Siekiant užtikrinti klientų poreikius, nusprendėme plėstis“, – dėstė D. Zailskas.

Naujai pastatytame duomenų centre didelis dėmesys bus skiriamas inovatyvioms, tvarioms technologijoms.  Duomenų centro aušinimui bus naudojamas vienas iš Lietuvos atsinaujinančių šaltinių – gelmių vanduo. Bus siekiama užtikrinti ir palaikyti 1,2 PUE (liet. energijos vartojimo efektyvumo rodiklis), energinio efektyvumo koeficientą, kuris gerokai aplenks pasaulio duomenų centrų vidurkį – 1,7. Energijos paskirstymui bus naudojama pažangi technologija, leidžianti be elektros atjungimo atlikti elektros tinklo pakeitimus bei pritaikyti energijos paskirstymo tinklą klientų poreikiams.

Naujojo duomenų logistikos centro statybos bus baigtos 2022 metų antrą ketvirtį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video