Top Baneris

Vilniuje organizuojama paskaita apie paveldo vertybių perdavimą ateities kartoms

2020 kovo 5 d.
Martyno Mažvydo biblioteka. Leono Garbačiausko nuotr.
Leono Garbačiausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 18 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks prof. dr. Yoncos Erkan paskaita „Ko reikėtų tikėtis iš valdymo plano?“, skirtoje UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metams.

Joje bus kalbama apie UNESCO pasaulio paveldo vertybių valdymo plano svarbą ir poreikį, susijusias strategijas, metodus ir efektyvius įgyvendinimo būdus. Bus aptarti pavieniai atvejai ir išryškinti bendri iššūkiai, susiję su kūrybingo, socialiai įtraukaus miesto ir gyvojo paveldo jame išsaugojimu.

Paskaita orientuota į UNESCO istorinio urbanistinio kraštovaizdžio metodo pristatymą. Šiuo metodu remiantis naudojamas integruotas paveldo valdymo mechanizmas, siekiant plačiau suvokti urbanistines vertybes ir pereiti nuo apčiuopiamų architektūros paminklų prie platesnių – socialinių, kultūrinių ir ekonominių miesto procesų svarbos. Šiuo požiūriu siekiama, kad paveldo vertybės išskirtinė visuotinė vertė būtų išlaikyta ir perduota ateities kartoms, o teritorijos valdymas prisidėtų prie darnaus vystymosi tikslų. Paskaitoje taip pat bus kalbama apie bendruomenių vaidmenį rengiant paveldo nominaciją, veiksmingą vertybių valdymą ir stebėseną.

Prof. dr. Yonca Erkan – Kadiro Haso universiteto (Turkija) architektūros profesorė, UNESCO katedros „Pasaulio paveldo vertybių valdymas ir pristatymas: naujoji medija ir bendruomenės įtraukimas“ vedėja.

2017 m. ji dirbo UNESCO Pasaulio paveldo centro Rekomendacijų dėl istorinio urbanistinio kraštovaizdžio (2011 m.) ir Pasaulio paveldo miestų programos koordinatore. Ji yra „Europa nostra“ ir Europos Sąjungos kultūros paveldo, „Heritage in Motion“ medijų apdovanojimų vertinimo komisijos narė.

2010–2014 m. Y. Erkan buvo Turkijos nacionalinės UNESCO komisijos nare. Jos mokslinių tyrimų laukas siejasi su pasaulio paveldo vietų valdymo, miestų išsaugojimo ir bendruomenės įtraukumo aspektais. 1993 m. ji įgijo architektūros bakalauro laipsnį, o 1996 m. – architektūros apsaugos magistro laipsnį Yildiz technikos universitete. Studijavo islamo meną ir architektūrą Masačusetso technologijos institute, kur jai buvo suteiktas architektūros magistro studijų mokslinis laipsnis. 2007 m. specialistė apgynė daktaro laipsnį Stambulo technikos universitete.

Svarstančius dalyvauti prašome iš anksto susipažinti su šia informacija ›

Paskaita vyks anglų kalba. Kontaktinis asmuo Renata Vaičekonytė-Kepežinskienė, el. p. renata.kepezinskiene@unesco.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video