Top Baneris

Vilniuje atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus

2022 gegužės 18 d.
Medinės architektūros paveldas
Medinės miesto architektūros muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje restauruotame Užupio medinuke atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

„Dar prieš kelerius metus šis XIX amžiuje statytas medinukas Užupyje puvo ir buvo begriūvantis. Šiandien mūsų ir Užupio bendruomenės idėja virto realybe – prikeltas naujam gyvenimui medinukas virto medine puošnia gulbe, o jame įrengėme Medinės miesto architektūros muziejų“, – feisbuke paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Medinės miesto architektūros muziejus Polocko gatvėje esančiame mediniame name nuo trečiadienio kviečia aplankyti rekonstruotą muziejaus pastatą bei ekspoziciją, pristatančią medinės architektūros paveldą Vilniuje ir medinių pastatų statymo technologijas.

Kaip yra skelbusi Vilniaus vystymo kompanija, medinis namas adresu Polocko g. 52 ilgą laiką buvo apleistas ir nenaudojamas, jo priežiūra rūpinosi Užupio bendruomenė.

Fiksavimas
Medinės miesto architektūros muziejaus nuotr.

Šiemet medinis namas baigtas restauruoti ir iš esmės pritaikytas šiuolaikinio muziejaus veiklai – pakeisti supuvę sienų rąstai, sutvirtintos pastato konstrukcijos, uždengtas stogas, pastatytas priestatas-laiptinė.

Restauruojant pastatą išsaugoti autentiški architektūriniai elementai ir konstrukcijos – langai su langinėmis, durys, pertvaros, grindys antrame aukšte, medžio drožiniai, įvairūs pastato apdailos elementai, papjė mašė rozetė.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijai perduotą paveldo objektą restauravo bendrovė „Ekstra statyba“ su „Vilniaus plano“ projektuotojais, medžio meistrų Sauliaus Sakalo ir Romo Valančio komandomis, polichromijos tyrėja Neringa Šarkauskaite-Šimkuviene bei Vytauto Dzindziliausko polichromijos restauratorių komanda.

Pastato restauravimo projekto bendra vertė – apie 1,2 mln. eurų. Jis finansuotas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES fondų lėšomis.

 

Šaltinis: BNS

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video