Top Baneris

Vilniui minint 25 metus UNESCO – kūrybiniai konkursai mokiniams

2019 sausio 25 d.
Vilniaus istorinis centras
Gyčio Oržikausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmoji pasauliniu mastu pripažinta Lietuvos kultūros vertybė yra Vilniaus istorinis centras, šiais metais švenčiantis įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 25-tąjį jubiliejų. Ir nenuostabu – šis vaizdingos gamtos apsuptyje išsidėstęs senamiestis, kaip didžios kultūrinės bei istorinės vertės miesto formavimosi pavyzdys, nuo seno žavėjo keliautojus, dailininkus, fotografus.

Vilnius iki šiol įdomus ne tik įprastai matomais istoriniais pastatais, jis savyje slepia kur kas daugiau. Gal ne nekiekvienam teko girdėti, kad kadaise Vilniaus senamiestyje būta šaltinių, kad iki karo Vilnius garsėjo „miestu mieste“ ir, kad Vilnius kelis šimtmečius darė didelę įtaką architektūros ir kultūros raidai Europoje, o šiandien atviros senamiesčio aikštės, kadaise buvusios pilnos gyvybės, savyje slepia dar nepapasakotas istorijas. Kai kurių istorinių reliktų nebeliko, kai kurie dar ženklina miesto gatves.

Valstybinė kultūros paveldo komisija, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, VšĮ „Gatvės gatvės“ ir Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija kviečia Vilniaus mokyklas dalyvauti kūrybiniuose konkursuose, „įdarbinti“ vaizduotę, žinias ir įprasminti Vilniaus – UNESCO pasaulio paveldo vertybės – istorinius lobynus! Mokiniai gali rinktis vieną iš Vilniaus įprasminimo užduočių – fotografijų konkursą „#UNESCO #BePart“, koliažų konkursą „Vilniaus ženklai“ ir Vilniaus senamiestį pristatomųjų filmukų konkursą.

Tris mėnesius truksiančiame projekte dalyvių laukia edukacinės savaitės, protmūšiai-diskusijos, išskirtinės ekskursijos ir Vilniaus įprasminimas kūryboje. Visi dalyvių kūrybiniai darbai bus pristatomi Tarptautinėje kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų parodoje „HERITAS“, o nugalėtojai keliaus į Kernavę, kur bus pakviesti švęsti Kernavės archeologinės vietovės pripažinimo UNESCO vietove 15-tąjį jubiliejų!

Daugiau informacijos apie konkursą rasite https://vkpk.lt.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video