Top Baneris

Vilniečiai Vingio parką vertina 4 iš 5 balų: pasigenda tualetų, trikdo apleisti pastatai

2024 kovo 19 d.
Vingio parkas
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė norėdama išsiaiškinti Vingio parko lankytojų įpročius ir vilniečių nuomonę apie Vingio parką, vasario mėnesį organizavo internetinę apklausą. Jos rezultatai rodo, kad gyventojai dažniausiai į Vingio parką atvyksta be automobilio, nori pabūti ramioje gamtinėje aplinkoje arba sportuoti, tačiau nemažai Vingio parke lankosi ir dėl vykstančių renginių, o tarp pasiūlymų – visiškai uždrausti automobilių eismą ar įrengti prie Neries paplūdimį su saugia vieta maudynėms.

Internetinėje apklausoje iš viso dalyvavo 2680 gyventojai. Dauguma apklaustųjų nurodo į Vingio parką atvykstą kartą ar kelis per mėnesį – praleisti laiką su šeima, pabūti gamtoje, pasportuoti, taip pat į renginius. Parkas populiarus visais metų laikais, o jame dauguma lankytojų praleidžia 1 val. ir daugiau.

Į parką vilniečiai daugiausia atvyksta pėsčiomis. Savo kojomis ateina ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių seniūnijų gyventojai, rašoma savivaldybės pranešime.

Parkas naudojamas kaip pėsčiųjų bei dviračių transporto jungtis tarp Vilkpėdės ir Žvėryno seniūnijų. Galbūt todėl didžioji dalis apklaustųjų pritaria ir Užvingio tilto įrengimui: 68 proc. respondentų mano, kad planuojamas Užvingio tiltas bus svarbi nauja pėsčiųjų jungtis, kuria bus galima pasiekti Lazdynų ir Karolinškių rajonus.

Dauguma apklausos dalyvių – 68 proc. pritaria, kad Vingio parke būtų uždraustas automobilių eismas, išskyrus aptarnaujantį transportą.

Dauguma lankytojų gerai ir labai gerai vertina įvairius renginius Vingio parke. Palankiausiai vertinami tematiniai: pavyzdžiui, augintinių festivalis, šventiniai bėgimai, diskusijos ir pan.

Tiek tamsiu, tiek šviesiu paros metu lankytojai parke jaučiasi labiau saugiai nei nesaugiai. Tačiau kai kuriuose klausimuose lankytojai pabrėžė, kad būtina sureguliuoti dviračių, riedutininkų, paspirtukininkų ir pėsčiųjų eismą – jį labiau atskirti.

75 proc. apklausos dalyvių rekomenduotų šį parką aplankyti miesto svečiui. Vidutinis bendras pasitenkinimu Vingio parku įvertinimas – 3.97 balai iš 5.

Įrengs daugiau tualetų

Kaip didžiausius minusus parko lankytojai išskiria šiuos aspektus: tualetų trūkumą (67 proc.), apleistus pastatus (33 proc.) ir ramaus poilsio erdvių trūkumą (28 proc.). Kartu respondentai norėtų turėti daugiau galimybių prisėsti ar prigulti (42 proc.), pavėsinių, daugiau geriamojo vandens kolonėlių (39 proc.), edukacinių stendų ar renginių, trūko kavinių ir restoranų.

Vis dėlto, vilniečiai pastebi, kad Vingio parkas neturėtų būti itin apkrautas įvairiomis veiklomis ir infrastruktūra – jie prioritetą teikė natūraliai gamtai.

Pusė apklaustųjų teigia, kad parke pakanka apšvietimo. Papildomą apšvietimą siūloma įrengti ties mažiau lankomais pėsčiųjų takais, sporto ir žaidimų aikštelėmis bei suoliukais.

Tam tikri parko patobulinimo darbai, sprendžiantys šias problemas suplanuoti dar šiemet. Šią vasarą estrados prieigose atsiras daugiau viešųjų tualetų, kurie nedarkys parko vaizdo, bus estetiški, pritaikyti žmonėms su įvairiais poreikiais – turintiems negalią, ar leidžiantiems laiką parke su vaikais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video