Didėjančios palūkanos ir neapibrėžtumas ekonomikoje pristabdė Lietuvos būsto rinką, bet naujų butų ir namų įsigijimo apimčių mažėjimas primena švelnų sklendimą, o ne skaudų kritimą. „Luminor“ banko klientai per pirmąjį pusmetį paėmė beveik tiek pat būsto paskolų, kaip ir pernai per tą patį laikotarpį, tačiau jų prioritetai išsiskyrė – Vilniuje daugiausia butų įsigyta prestižinėse vietose arčiau miesto centro, o Kaune ir Klaipėdoje klientai būstą rinkosi arčiau pagrindinių miesto arterijų, rašoma banko pranešime spaudai.
„Atrodo, kad būsto pirkėjai Vilniuje prioritetą teikia miesto dalies prestižui, o Kaune ir Klaipėdoje jiems svarbiau patogus susisiekimas ir galimybė greitai pasiekti svarbiausias miesto dalis. Sakyčiau, kad vilniečiai pirkdami nekilnojamąjį turtą galvoja ir apie galimą jo likvidumą ateityje, o kitų miestų gyventojai į būstą žvelgia labiau iš praktinės pusės“, – sako „Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė.
Pasak jos, namų ir butų pardavimo proporcijos šiemet liko panašios kaip ir anksčiau – vienam įsigytam namui tenka 3 butai.
Sostinėje daugiausia būsto pirkimo sandorių bankas finansavo Paupyje, Senamiesčio Šv. Stepono gatvėje, Kalnėnuose ir Žirmūnuose. Kaune daugiausia būstų nupirkta V. Krėvės gatvėje, Taikos ir Šiaurės prospektuose, o Klaipėdoje – Taikos ir Baltijos prospektuose.
„Matant statistiką galima daryti išvadą, kad nekilnojamojo turto rinkoje nerimo yra, tačiau jis nevirsta sąstingiu. Akivaizdu, kad, būsto pasiūla šiuo metu padidėjusi, todėl pirkėjui šiuo metu lengviau nei, tarkime, prieš metus. Kita vertus, mūsų klientų statistika rodo aiškius geografinius prioritetus – didžiuosius Lietuvos miestus ir juos supančius rajonus. Neapibrėžtumo laikotarpiui tęsiantis, ši tendencija gali užsilikti ir ilgiau“, – svarstė Ž. Rakauskaitė.
Beveik pusė šiemet įsigytų būstų – Vilniuje ir Vilniaus rajone, ketvirtadalis – Kaune ir Kauno rajone, Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone užregistruota apie 15 proc. visų sandorių.
Pirmąjį šių metų pusmetį vidutinė būsto paskola „Luminor“ banke siekė apie 110 tūkst. eurų.
1 komentaras. Leave new
Kažkaip labai abejoju, kad Vilniuje būstą renkasi vien vilniečiai… Berods dauguma stambių ūkininkų savo vaikams gali pirkti butus Vilniuje ir be bankų paskolų? Juk europinė parama žemės ūkiui berods neapmokestinama? Taip pat kas gali paneigti, kad už dalies pirkėjų stovi pirkėjai iš užsienio šalių?