Top Baneris

Vilniečiai išbandė keltą per Nerį

2017 rugsėjo 18 d.
„Uperis“
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmieji vilniečiai per Nerį jau kėlėsi „Uperiu“ – ekologišku, švytuoklinis upės srovės jėga varomu keltu pėstiesiems ir dviratininkams. Vienu metu juo gali keltis 5–6 žmonės, o kelionė per upę trunka kiek daugiau nei 2 minutes. Kelto kūrėjai planuoja, jog ateityje keltą bus galima išsikviesti telefonu naudojant mobiliąją aplikaciją. Pirmoji „Uperio“ kelionė vyko tarp Valakampių ir Verkių paplūdimių ties Verkių vandens malūnu.

Keltas sukurtas iš modulių, kuriuos lengva išrinkti ar sukonstruoti didesnę pontoninę platformą bei tiltą. Kelto kūrėjai bandymo metu tikrino, kaip keltas veikia, kaip į jį reaguoja jo keleiviai, nustatinėjo kelto pajėgumus ir kitas šio unikalaus kelto savybes. Pirmasis „Uperis“ buvo pagamintas iš stiklo pluošto.

Pirmą kartą šio kelto prototipas buvo sukurtas ir išbandytas ties antruoju Valakupių paplūdimiu ir Verkiais 2014-ųjų rudenį. „Uperio“ kūrėjai planuoja, jog sėkmingai išbandytas unikalusis keltas pradės veikti 2018 metų pavasarį, tada juo nuolat naudotis bus pakviesti visi vilniečiai ir miesto svečiai.

„Uperis“ jau yra laimėjęs Lietuvos Kultūros tarybos premiją bei tapęs Tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinio konkurso finalo nugalėtoju.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video