Top Baneris

Vilniaus Žirmūnuose atsiras naujas skveras

2024 vasario 12 d.
Pieva amfiteatras ir aikstele spalvos copy 2048x1365 1
„ID Vilnius“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Žirmūnų rajone planuojama sutvarkyti žaliąją erdvę tarp S. Žukausko ir Minties gatvių. Skveras tarp daugiabučių ir mokymosi įstaigų bus sutvarkytas ir pritaikytas gyventojų poilsiui, o Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos sklypo ribose numatoma įrengti sporto aikšteles. 

Viešosios erdvės projektinius pasiūlymus rengia UAB „ID Vilnius“. projektiniai pasiūlymai jau buvo pristatyti gyventojams, tačiau atsižvelgiant į gyventojų poreikius, tvarkoma teritorija buvo išplėsta, nuspręsta įrengti sporto aikšteles prie Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos. 

Savivaldybė gyventojus kviečia dalyvauti atnaujintų projektinių pasiūlymų viešojoje konsultacijoje. Ji vyks nuotoliniu būdu vasario 27 dieną, 17 valandą. Į susitikimą „Teams” platformoje prisijungti galima paspaudus čia. 

Su projektiniais pasiūlymais susipažinti galite čia.

Planuojama sutvarkyti teritorija yra suskirstyta į tris laisvalaikio praleidimo zonas. Didžiausią plotą apimančioje zonoje šiuo metu yra išvaikščioti natūralios dangos pėsčiųjų takai, tomis judėjimo kryptimis bus įrengti mediniai pasivaikščiojimo takai, apžvalgos aikštelė, ramaus poilsio erdvė, rašoma pranešime spaudai.

zukausko skveras

Viduriniojoje zonoje planuojama bendruomenės erdvė, vaikų žaidimo aikštelė, renginiams ar susibūrimams ir poilsiui pritaikyta amfiteatro tipo pieva, suoliukai. Taip pat bus įrengtos apšviestos S. Žukausko ir Minties gatvių jungtys, palengvinančios susisiekimą pėstiesiems, patogios judantiems su vaiko vežimėliu ar neįgaliojo vežimėliu. 

Viešojoje aktyvaus laisvalaikio zonoje bus įrengtos sporto ir pramogų erdvės, papildančias Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos stadiono infrastruktūrą. Čia planuojamos įrengti dvi paplūdimio tinklinio aikštelės, lauko parkūro zona, laipiojimo sienelė ir lauko treniruoklių zona. 

Patvirtinus projektinius pasiūlymus bus rengiamas techninis projektas ir siekiama gauti statybą leidžiantį dokumentą. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video