Top Baneris

Vilniaus Senamiestyje parduodamas istorinis pastatas, pradinė aukciono kaina – 2,975 mln. eurų

2022 liepos 20 d.
didzioji g 22 turto banko nuotr 90776813
Pasidalykite straipsniu

Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas paskelbė pačioje sostinės širdyje – Didžiojoje gatvėje esančio objekto aukcioną. Vieno iškiliausių Vilniaus universiteto profesorių, medicinos daktaro Jozefo Franko veiklą menantis pastatas Didžiojoje gatvėje 22 siūlomas įsigyti už pradinę 2,975 mln. eurų kainą. Pardavus objektą gautos lėšos bus skirtos valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo projektų finansavimui.

Aukcione, kaip nurodoma Turto banko pranešime, bus parduodami trys 112,8 kv. m, 761,2 kv. m ir 548,8 kv. m ploto pastatai, kiemo statiniai ir 19,22 aro žemės sklypas. Šį objektą Turto bankas valdė nuo 2019 m. lapkričio. Pastate iki šiol buvo įsikūręs Higienos institutas, kuris kaip tik šiomis dienomis kraustosi į naujas patalpas Studentų gatvėje.

„Objektas yra unikalioje vietoje, kur tokio dydžio patalpos ir dar su žemės sklypu rinkai pasiūlomos išties retai, todėl sulaukiame nemažai susidomėjimo tiek iš vystytojų, tiek statybų kompanijų. Objektu domisi ir įsikūrusieji kaimynystėje“, – teigia Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Didžiojoje g. 22 esantys pastatai iškilo nugriovus per Antrąjį pasaulinį karą subombarduotų pastatų liekanas. Ant pastato fasado yra paminklinė lenta Adomui Mickevičiui atminti. Čia stovėjusiame name buvo paskutinė poeto gyvenamoji vieta Vilniuje prieš ištrėmimą. Pastato kiemelyje Higienos instituto 175-ųjų metinių proga 1983 m. buvo pastatytas granitinis paminklas Jozefui Frankui atminti (skulptorius – Eimantas Stankevičius).

J. Frankas šio pastato kieme XIX a. pradžioje buvo įkūręs pirmąją universitetinę ambulatoriją. Iš Vienos į Vilniaus universitetą kartu su tėvu profesoriauti atvykęs medicinos daktaras Vilniuje ėmėsi neregėtų tiems laikams medicininių ir labdaringų projektų: įkūrė Vakcinacijos nuo raupų institutą, pirmąjį Europoje Motinystės institutą, teikiantį paramą neturtingoms gimdyvėms, kartu su kitais – Labdaros draugiją, organizuodavo labdaringus koncertus ir kt.

Atsižvelgdamas į pastato amžių ir vietą, Turto bankas kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydamas įvertinti, ar parduodamas pastatų kompleksas gali turėti nekilnojamųjų kultūros vertybių savybių ir gali būti pripažintas nekilnojamąja kultūros vertybe.

Registracija į aukcioną numatyta rugpjūčio 22–24 dienomis, aukcionas vyks rugpjūčio 29–rugsėjo 1 dienomis.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video