Top Baneris

Dėl R. Žemaitaičio namo pradėtas tyrimas galimai pažeidus viešąjį interesą (1)

2023 liepos 19 d.
637cc9dfcd44a20221122zged211
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prokuratūra trečiadienį pranešė, kad dėl gyvenamųjų pastatų sostinės Laurų gatvėje, kurių vienas priklauso Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui, pradėti tyrimai dėl galimo viešojo intereso pažeidimo bei įtariamo piktnaudžiavimo.

Tyrimas pradėtas, kai sostinės žemės sklypuose Laurų gatvėje 54 ir 56 buvo pastatyti gyvenamieji namai, kurie patenka į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zoną.

Teisėsauga situacija susidomėjo gavusi Vilniaus savivaldybės mero Valdo Benkunsko pareiškimą. Jame prašoma įvertinti, ar veiksmai bei sprendimai, pagal kuriuos žemės sklypuose buvo pastatyti gyvenamieji pastatai, nepažeidė teisės aktų reikalavimų bei viešojo intereso.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Liutauras Rudzevičius, išnagrinėjęs sostinės mero pareiškimo nurodytą informaciją, priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo piktnaudžiavimo išduodant statybą leidžiančius dokumentus pastatams, patenkantiems į požeminio vandens vandenviečių apsaugos zoną.

Vilniaus miesto savivaldybė žada kreiptis į prokuratūrą dėl namo, kurį vaizdingoje sostinės vietoje prie Neries pasistatė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, trečiadienį pranešė portalas „Delfi“.

Pats R. Žemaitaitis pabrėžia sklypą pirkęs jau su statybų leidimu, o tuo atveju, jeigu namą būtų liepta nugriauti, žada reikalauti, kad jį išdavusi savivaldybė kompensuotų nuostolius, kurie gali būti milijoniniai.

Pasak portalo, sklypas Laurų gatvėje pateko ir tebepatenka į vandenviečių griežtojo režimo apsaugos juostą, kuriose draudžiama bet kokia veikla, nesusijusi su požeminio vandens paėmimu. Nors prieš išduodant leidimą statyboms privalėjo būti patikrinta, ar jos pagal įstatymus galimos, tai nebuvo padaryta.

„Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, Vilniaus miesto savivaldybė dėl susidariusios situacijos nusprendė kreiptis į Prokuratūrą, prašant įvertinti priimtus sprendimus ir jų atitiktį teisės aktams, taip pat, esant poreikiui, taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – portalui nurodė savivaldybė.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • mm

    2023-07-19, 10:47  

    Jei gerai supratau, savivaldybė kreipsis į prokuratūrą dėl savo pačios veiksmų, t.y. išduoto statybos leidimo teisėtumo?

Rekomenduojami video