Top Baneris

Vilniaus Perkūnkiemio gyventojai nutarė: 9 tūkst. kv. m erdvė bus skirta bendruomenei (6)

2023 gruodžio 1 d.
Perkūnkiemis
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Per kelerius metus Perkūnkiemyje, viename didžiausių sostinės rajonų, bus įrengta nauja gyventojams skirta viešoji erdvė. Į kūrybines dirbtuves sukviesti rajono gyventojai išsakė savo vizijas, ką norėtų matyti jų bendruomenei skirtoje susibūrimo vietoje. Šiaurinėje sostinės dalyje esančio rajono gyventojai norėtų turėti ne tik vaikų žaidimo aikšteles, įvairių veiklų zonas, bet ir sceną ar amfiteatrą nedideliems koncertams bei bendruomenės renginiams.  

Perkūnkiemyje, kuriame gyvena maždaug 15 tūkst. gyventojų, bendruomenės poreikiams bus įrengta beveik 9 tūkst. kv. metrų erdvė. Pasirinkta teritorija yra adresu Perkūnkiemio 22. Dabar teritorijoje yra apleista pieva, apaugusi savaiminiais krūmais ir menkaverčiais medžiais. Du trečdaliai šios teritorijos šiuo metu naudojama kaip neoficiali automobilių stovėjimo aikštelė, rašoma Vilniaus vystymo kompanijos pranešime spaudai.

Nors šio rajono gyventojų amžiaus vidurkis yra 35 metai, miestiečiai išreiškė norą turėti erdves, kurios būtų tinkamos įvairaus amžiaus žmonėms – nuo vaikų iki senjorų. Be skirtingo aktyvumo veiklų zonų, gyventojai norėtų, kad jų rajone atsirastų ir ramesnio poilsio zonos bei gėlynai ir želdynai.

Kūrybinių dirbtuvių metu išdiskutuota, kad Perkūnkiemyje galėtų atsirasti daugiafunkcinė aikštė, kuri renginio metu galėtų sutalpinti apie tūkstantį žiūrovų. Gyventojai taip pat išreiškė norą kuriamoje naujoje viešojoje erdvėje numatyti ir vietas mobiliosioms prekybos vietoms, kurios galėtų veikti reginių metu.

Sprendžiant Perkūnkiemio trūkstamų automobilių stovėjimo aikštelių klausimą, buvo išsakytas gyventojų pasiūlymas dalyje teritorijos įrengti pusiau požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, kurios stogą būtų galima pritaikyti įvairioms veikloms.

Susitikimo metu taip pat akcentuota, kad labai svarbu, jog naujoji erdvė išlaikytų vientisą architektūrinį stilių ir jungtųsi bei sietųsi su šiame rajone jau esančiomis žaliosiomis erdvėmis.

Kitų metų pradžioje Vilniaus vystymo kompanija skelbs architektūrinio projekto konkursą, kurio metu kvies kraštovaizdžio architektus teikti idėjas ir pasiūlymus būsimam Perkūnkiemio viešosios erdvės įrengimui. Planuojama kad 2024 m. birželį su architektūrinio konkurso laimėtoju bus pasirašyta techninio projekto parengimo paslaugų sutartis. Parengus projektą ir gavus statybą leidžiantį dokumentą, bus organizuojamas Rangos darbų konkursas. Tikimasi, kad darbai bus baigti 2026 m. pabaigoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Vilma

  2023-12-07, 14:26  

  nuotrauka pradžioje buvo įkelta S.Nėries g. Fabijoniškių mikrorajono. Paprašius redakcijos, nuotrauka buvo pakeista į tinkamą, t.y.Perkūnkiemio g.22 ir šalia esančias teritorijas.
  Gražaus skaitymo.

 • As

  2023-12-07, 10:15  

  Šiaip jūs gal net ne vilniečiai, nes nuotraukoje būtent Perkūnkiemis (būtent pradinis AA Rangos projektas). Fabijoniškių Šiukšlyniškės yra antrame plane, už Depo. 🙂

 • Gyventoja

  2023-12-04, 13:23  

  Taip ir kuriamas Perkūnkiemio neigiamas įvaizdis, stengiantis nuotrauka perteikti neva prikimšto rajono įspūdį, nors nuotraukoje NET NE Perkūnkiemis.

 • Bendruomene

  2023-12-04, 13:16  

  Pakeiskit nuotrauka!!!! ir pagaliau įsikalkit į galva – sruzdėliniškės nėra Perkūnkiemis.

 • Pritariu

  2023-12-04, 11:33  

  Taip, nuotrauka net ne Pašilaičių, o Fabijoniškių.

 • Gyventoja

  2023-12-04, 11:12  

  Tik nuotrauka iliustracijoje tai ne Perkūnkiemio

Rekomenduojami video