Top Baneris

Vilniaus Naugarduko g. kiemuose planuojama įrengti naują viešąją erdvę

2023 liepos 19 d.
IMG 0334
UAB Vilniaus planas vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja Naujamiestyje, Naugarduko g. 47 kieme esančią erdvę paversti patrauklia vieta gyventojų laisvalaikiui bei užtikrinti automobilių stovėjimo vietas. 

UAB Vilniaus planas architektai kviečia visuomenę dalyvauti nuotolinėje viešojoje konsultacijoje rugpjūčio 8 d. 18 val., kurios metu dalyviams bus pristatyti Naugarduko g 47 erdvės sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Prisijungti prie viešosios konsultacijos galite čia. Gyventojai iki rugpjūčio 7 dienos gali teikti pasiūlymus el. paštu – giedre.puzinauskiene@vplanas.lt. 

Šiuo metu tarp Naujamiesčio daugiabučių esanti erdvė yra prastos būklės – automobiliai savavališkai ir chaotiškai statomi išvažinėtoje žaliojoje zonoje bei pėstiesiems skirtuose plotuose, šalia esančios sporto ir žaidimų erdvės neatitinka gyventojų poreikių.

UAB Vilniaus plano architektai su gyventojais dar pavasarį diskutavo apie jų poreikius viešajai erdvei. Atsižvelgdami į visuomenės nuomonę, architektai parengė projektinius pasiūlymus, kuriais siūlo sutvarkyti viešą erdvę ir pritaikyti ją visuomenės poreikiams. Krepšinio aikštelę siūloma rekonstruoti atnaujinant paviršių, užtikrinant saugų pėsčiųjų praėjimą bei atstumą nuo automobilių stovėjimo aikštelės. Projekte numatytas papildomas apšvietimas ir apsauginis tinklas ties šiaurine ir rytine kraštinėmis.

Naugarduko g. 47 kieme esančius sporto įrenginius siūloma keisti naujais, platesnio judesių spektro, treniruokliais ir įrengti naują gumos dangą. Vaikų žaidimo aikštelėje taip pat planuojama atnaujinti dangą bei papildyti ją naujais įrenginiais. Ieškantiems ramaus poilsio, siūlomos poilsio aikštelės su suoliukais, iškylos stalais, pavėsine, šachmatų staliukais ir kitais lauko poilsio pritaikytais baldais. Visoje erdvėje planuojama įrengti universalaus dizaino pėsčiųjų takus ir šaligatvius, kurie užtikrintų laisvą bei saugų judėjimą visiems visuomenės nariams. 

Architektai taip pat siūlo įrengti naujas asfaltuotas stovėjimo aikšteles esamame išvažinėtame plote. Planuojama įrengti 85 mokamų automobilių stovėjimo vietų aikštelę. Iš jų keturios – su greito elektromobilių įkrovimo galimybe ir 4 vietos pritaikytos neįgaliesiems. 

Teritorijoje numatyta vieta dviems dviračių saugykloms.

Kartu bus sutvarkyta ir aplinka: pašalinti nudžiūvę medžiai, pasodinta 14 naujų medelių, apie 500 kv. m krūmų, bei žolinių augalų.

Teritorijoje reikia įrengti naujus įvažiavimus, šaligatvius, automobilių aikštelę, todėl teks pašalinti kai kuriuos medžius ir krūmus: tris uosialapius klevus, kurie yra invaziniai, du paprastuosius klevus, dvi guobas, liepą ir alyvą, dvi slyvas. Tuos, kuriuos įmanoma, persodins – tai du jaunus beržus ir keturias alyvas. Aikštelės įrengimas padės apsaugoti kitus likusius brandžius medžius: gyventojai neturėdami, kur statyti automobilių, juos palikdavo tiesiog ant vejos, taip žalodavo ir medžių šaknis. 

Su projektiniais pasiūlymais iš anksto galite susipažinti čia: Vilniaus miesto savivaldybė – Visuomenės informavimas apie želdynų projektavimą (vilnius.lt) (projekto numeris lentelėje – 45). 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video