Vienas gražiausių Vilniaus baroko kūrinių – Viešpaties Dangun Žengimo (Misionierių) bažnyčia – bus gaivinama Vilniaus arkivyskupijos pastangomis. „Pastaruoju metu visuomenėje garsiai skambantis Misionierių kalvos klausimas atkreipė dėmesį į skaudžią tiesą, kad nusavinti Bažnyčios pastatai jai dažnai būna grąžinami apverktinos būklės, todėl reikia didžiulių investicijų, kad jie vėl galėtų būti miesto veido puošmena, o ne jo žaizda“, – sako Vilniaus arkivyskupijos ekonomas Mykolas Juozapavičius.
M. Juozapavičius teigia, kad ieškant būdų, kaip išsaugoti Misionierių bažnyčią, buvo pasirinktas kelias prikelti ansamblį, buvusio vienuolyno pastatus pritaikant viešbučio veiklai, o bažnyčios erdves – konferencijoms, koncertams, kultūros ir sielovados renginiams. Tokiu būdu šios unikalios barokinės erdvės vėl atsivers vilniečiams ir miesto svečiams. Ieškoma būdų, kaip prikelti Misionierių ansamblį, nes valstybės galimybės prisidėti prie sovietmečiu nukentėjusio paveldo išsaugojimo yra ribotos.
Įgyvendinus Vilniaus Misionierių vienuolyno ansamblio projektą, atgims vienas iš reikšmingiausių Vilniaus siluetų. Vienuolyno pastatuose įkurtame viešbutyje galės apsistoti ne tik Gailestingumo miestą atrandantys piligrimai iš viso pasaulio, bet ir turistai, verslininkai. Čia vyks sielovados ir kultūros renginiai. Bus sutvarkytas sklypas, atkurta ir papildyta senoji takų ir pravažiavimų sistema.
Iš gresiančio sunykimo prikėlus Misionierių ansamblį, barokinės architektūros šedevras – Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia – papildys turistų lankomų objektų sąrašą, dėl kurių Vilnius yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Atsipirkus investicijoms į Misionierių ansamblio gaivinimą, viešbučio generuojamos pajamos bus vienas iš šaltinių, padėsiančių vystyti Vilniaus arkivyskupijos sielovados ir socialinius projektus bei tęsti paveldo atnaujinimo darbus kituose objektuose.
Vilniaus arkivyskupija vykdys darbus restitucijos būdu atgautame Misionierių vienuolyno ansamblyje ir jam suformuotame žemės sklype, į kurį nepatenka Misionierių sodų teritorija, kurioje buvo sovietmečiu statyta ligoninė.
„Misionierių vienuolyno ansamblis, kaip ir Vilniaus Šv. Stepono, Vizičių bei daugelis kitų bažnyčių buvo nusavintos okupacinės valdžios ir Bažnyčiai grąžintos Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. Deja daugelio grąžintų objektų būklė po okupacinio laikotarpio buvo apverktina. Nepaisant to, nuolat ieškoma būdų, kaip atgaivinti šį religinį ir kultūrinį paveldą“, – sako Vilniaus arkivyskupijos ekonomas M. Juozapavičius.
Vilniaus arkivyskupijos inf.