Vilniaus miesto muziejus nuo šiol lankytojus kvies apsilankyti keturiuose padaliniuose. Prie muziejaus prijungiamas Medinės miesto architektūros muziejus plečia veiklą ir tampa Medinės architektūros centru, kuris veiks ne tik Užupyje, bet ir Šnipiškėse. Beatričės Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus – Beatričės namai – ir toliau išlaikys savo paskirtį, tačiau bus skiriama daugiau dėmesio regos negalios tematikai. Markučių dvare bus įkūnyti XIX a. pasakojimai apie Vilnių.
Dabartinėse Vilniaus muziejaus patalpose ir toliau vyks muziejinė veikla, tačiau nuo šiol šis padalinys vadinsis Vokiečių 6. Ilgainiui pagrindinė Vilniaus miesto muziejaus erdvė persikels į pačioje sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esančius Kirdiejų rūmus. Jų rekonstrukcijos pradžia planuojama 2026 m. Čia įsikurs ekspozicinės salės, lankytojų centras, bus vykdomos įvairios edukacinės ir kultūrinės veiklos, o rūmų kiemas taps nauja, patrauklia viešąja erdve miestiečiams.
Nuo gegužės 21 d. visi Vilniaus miesto muziejaus padaliniai dirbs vienodu, darbo dienomis 15.00–19.00 val., o savaitgaliais 11.00–19.00 val., su galimybe ekskursijas ir edukacinius užsiėmimus organizuoti ir iki darbo valandų. Visą vasarą galios akcija, kuri leis visus keturis padalinius aplankyti įsigijus vieno apsilankymo vertės bilietą.
Daugiau informacijos apie padalinius:
Vokiečių 6 (Vokiečių g. 6)
Buvusiose Vilniaus muziejaus patalpose veikiantis padalinys Vokiečių 6 ir toliau kvies lankytojus tyrinėti miesto aktualijas. Čia vyks laikinosios parodos, nagrinėsiančios primirštas, nepatogias ir šiandienos miestui aktualias temas. Šiame padalinyje taip pat bus kuriama nuolatinė Vilniaus pažinimo ekspozicija, kuri po kelerių metų bus perkelta į rekonstruotus Kirdiejų rūmus (Barboros Radvilaitės g. 4 ir 6), kur įsikurs ir visa muziejaus administracija.
Norbert Tukaj nuotr.
Medinės architektūros centras (Polocko g. 52)
Buvusio Medinės miesto architektūros muziejaus pagrindu įkurtas Medinės architektūros centras plės veiklą. Užupyje toliau vyks parodos, kūrybinės dirbtuvės ir konferencijos, o Šnipiškėse bus įkurtos dvi naujos erdvės: viename iš istorinių medinių namų įsikurs šnipiškiečių veiklų centras, o kitame – restauravimo dirbtuvės, kuriose bus teikiamos konsultacijos medinių namų savininkams.
Norbert Tukaj nuotr.
Beatričės namai (A. Vienuolio g. 12–1)
Autentiškas trijų kambarių butas su XX a. 8-ojo dešimtmečio interjeru dabar pasakoja regos negalią turėjusios dainininkės Beatričės Grincevičiūtės gyvenimo istoriją. Šis padalinys veiks ne tik kaip memorialinis butas, bet ir kaip patyriminė erdvė, kurioje bus siekiama atskleisti regos negalią turinčių žmonių patirtis matantiesiems.
Beatričės namai taip pat tyrinės sovietinio Vilniaus kultūrinį gyvenimą, tuometinę būsto politiką bei A. Vienuolio gatvės kvartalo kasdienybę.
Norbert Tukaj nuotr.
Markučių dvaras (Subačiaus g. 124)
Markučių dvaras atskleis XIX a. Vilniaus kultūrino gyvenimo pasakojimus, primins Markučių rajono raidą ir šio krašto bendruomenės gyvenimą. Daugiau dėmesio bus skiriama ir dvarą supančiam parkui.
Šiame padalinyje lankytojai susipažins su Varvaros Puškinos, jos tėvo, Rusijos imperijos inžinieriaus Aleksejaus Melnikovo, ir jų šeimos istorija. Bus kritiškai vertinamas sovietmečiu čia įkurto Aleksandro Puškino muziejaus palikimas ir sprendžiami klausimai dėl Rusijos imperijos paveldo Vilniuje.
Norbert Tukaj nuotr.