Top Baneris

Vilniaus kogeneracinės jėgainės startas – 2022 m. pabaigoje

2021 spalio 21 d.
vilniaus kogeneracine jegaine
Vilniaus kogeneracinė jėgainė.
Pasidalykite straipsniu

„Ignitis grupės“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro deginimo įrenginiai, kurių statyba vėluoja dėl didžiausios Lenkijos katilų gamybos bendrovės „Rafako“ restruktūrizavimo, padės veikti 2022 metų pabaigoje, žada energetikos ministras. 

„Kitų metų gale turėtų kogeneracinė pasileisti. Apie tai esu informuotas“, – trečiadienį Seimo „darbiečių“ frakcijoje pranešė Dainius Kreivys.  

Vėluojant jėgainės biokuro bloko statybai, Vilniuje dabar apie 40 proc. šilumos pagaminama deginant dujas, todėl šiluma šį šildymo sezoną gyventojams brangsta net iki 70 proc. Biokuro įrenginiai būtų sušvelninę kainos šuolį. 

VERT narys Matas Taparauskas yra sakęs, kad didinant šilumos gamybą iš biokuro, buvo galima dujų kainos įtaką šilumos kainai sumažinti apie 20 procentų.

„Ignitis grupei“ teko ieškoti naujų rangovų po to, kai „Rafako“ prieš metus tapo nepajėgi finansiškai ir techniškai užbaigti darbus ir VKJ nutraukė su ja sutartį.

Pernai lapkritį jėgainė pradėjo tiekti šilumą, gaminamą iš komunalinių atliekų. Numatoma, kad ji sudegins apie 160 tūkst. tonų atliekų bei daugiau kaip 400 tūkst. tonų biokuro per metus. 

Planuojama, kad visiškai įgyvendinus projektą, jėgainės elektros galia bus apie 90 megavatų (MW), o šilumos – apie 230 MW.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video