Top Baneris

Vilniaus kogeneracinės jėgainės biokuro saugojimo aikštelę statys „VA statyba“

2021 rugpjūčio 4 d.
vilniaus kogeneracine jegaine
VKJ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų bendrovė „VA statyba“ už 5,8 mln. eurų (be PVM) per vienerius metus įrengs biokuro saugojimo aikštelę Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje (VKJ). 

Įmonės pasirašė sutartį dėl 40 tūkst. kv. metrų ploto aikštelės projektavimo ir statybos, vidinio daugiau nei pusės kilometro ilgio geležinkelio bei priešgaisrinės sistemos įrengimo, pranešė VKJ.  

„Dar šiemet taip pat tikimės sėkmingai užbaigti konkursus ir pasirašyti sutartis dėl biokurą naudojančių įrenginių ir biokuro ruošos ūkio projektavimo ir statybos darbų“, – pranešime sakė VKJ generalinis direktorius Mantas Burokas. 

Po to, kai VKJ pernai rugsėjį nutraukė sutartį su restruktūrizuojama didžiausia Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, Vilniaus bendrovė šių metų pavasarį paskelbė daugiau kaip 10 biokuro jėgainės infrastruktūros konkursų. 

„Ignitis grupė“ BNS anksčiau teigė, kad Lenkijos įmonė atliko darbų už 107 mln. eurų, o iš viso pagal sutartį ji turėjo apie 150 mln. eurų vertės užsakymą. 

Biokuro įrenginių statyba vėluos maždaug metus ir turėtų būti baigta 2022 metų pabaigoje. 

Jėgainė nuo 2020 metų pabaigos gamina energiją š komunalinių atliekų. Planuojama, kad per metus ji sudegins apie 160 tūkst. tonų komunalinių atliekų ir daugiau kaip 400 tūkst. tonų biokuro.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video