Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus geležinkelio stoties komplekso ir stoties aikštės su viešojo transporto terminalu architektūrinio konkurso laimėtoju paskelbtas Didžiosios Britanijos bendrovės „Zaha Hadid Architects“ projektas „Green connect“.
Po konkurso užbaigimo „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) analizuos skirtingas Vilniaus geležinkelio stoties komplekso projektavimo finansavimo galimybes, tolesni projekto etapai ir jų trukmė priklausys nuo pasirinkto finansavimo būdo, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.
„Studijos pasiūlyti architektūriniai sprendimai sudaro sąlygas glaudesnei Naujininkų integracijai su Naujamiesčiu bei Senamiesčiu, tinkamai atliepia besikeičiančius gyventojų ir keleivių judumo poreikius“, – pranešime sakė Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.
Vienas iš „Zaha Hadid Architects“ pasiūlytų sprendinių – apie 9,5 tūkst. kvadratinių metrų statinys virš geležinkelio bėgių, sujungsiantis Naujininkų rajoną su Naujamiesčiu ir Senamiesčiu, statinyje turėtų įsikurti komercinės patalpos, nauja keleivių laukimo salė su tiesioginiu praėjimu į peronus.
Studijos siūlymu virš bėgių taip pat numatytos patogios jungtys pėstiesiems ir dviratininkams, turėtų keistis ir aikštė priešais geležinkelio stotį – joje siūloma sukurti naujas žalias viešąsias erdves, pirmenybę skiriant pėsčiųjų ir dviratininkų eismui, įrengti naują terminalą tarp geležinkelio ir autobusų stočių.
LTG generalinis direktorius Egidijus Lazauskas teigė, jog stoties rajono transformacija „Vilnius Connect“ turėtų sukurti modernią ir kokybišką viešojo susisiekimo paslaugų infrastruktūrą bei erdves.
„Šiuolaikinė stotis nebėra tik laukimo salė – tai turi būti daugiafunkcinė erdvė, atliepianti keleivių ir rajono gyventojų poreikius – nuo darnaus judumo iki poilsio ir laisvalaikio“, – pranešime sakė E. Lazauskas.
Tarptautinis teritorijos transformacijos konkursas buvo paskelbtas pernai kovą, jame iš viso sulaukta 33 dalyvių darbų.
Sostinės savivaldybė pernai kovą pristatė apie 33 ha stoties teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių Naujamiesčio seniūnijoje detalųjį planą, kuriame siekiama „modernizuoti ir humanizuoti“ teritoriją, pertvarkomą teritoriją skaidyti pagal skirtingas naudojimo paskirtis ir numatomų pastatų charakteristikas, teritorijoje vyrautų komercinės paskirties objektai (biurai, parduotuvės) bei inžinerinės infrastruktūros teritorijos.
Sostinės stoties detalusis planas, kuriame bus numatyta, kaip modernizuoti teritoriją, pradėtas rengti 2018 metų vasarą, planuojama, kad jis galėtų būti įgyvendintas iki 2030 metų.
Modernizavimo darbai planuojami teritorijoje tarp Geležinkelio ir Pelesos gatvių, kurią patikėjimo teise valdo „Lietuvos geležinkeliai“.
3 komentarai. Leave new
tik reikia stalininę stoties priekinę dalį desovietizuoti t.y. demontuoti.
Nereikalingas lėšų švaistymas,na nereikia Vilniui tokios gel.stoties,nėra paprasčiausiai tokio traukiniu eismo ir keleivių srauto.Vilnius,dėl vykdomos politikos tapo galutine Europos Sąjungos stotele,t.y -tupikas.Manau,Kaune turetu būti tokia gel stotis,kaip ir pagrindinis orouostas.Jau net neatsimenu,kada skridau iš Vilniaus užkampio,nes man pagrindiniai orouostai,Kaunas,Ryga ,Varšuva.Paprasčiausia vilniečiai yra vagys,dauguma visos šalies lėšų investuodami į savo suknistą wilno.
Mano galva. labai santūrus, kontekstualus sprendimas.